Російський ринок акцій почав день з відскоку після хворобливого падіння напередодні

НовиниЕкономіка    02.11.2011 - 10:15

Торги на російському ринку акцій почалися сьогодні зростанням провідних індексів, всупереч загальному падінню на світових майданчиках. Незважаючи на те, що ринки в США провалилися напередодні на 3%, а в Азії в мінусі зараз перебувають японський і корейський ринки, індекси ММВБ і РТС впевнено ростуть.
Втім, особливо фундаментальних приводів для радості у інвесторів немає. Ситуацію можна охарактеризувати як технічний відскік, оскільки напередодні РТС провалився на 5%, а ММВБ і RTS Standard - на 3%. Ринок виявився перепроданим, і гравці сьогодні скуповують акції, що подешевшали.
Станом на 8:30 за київським часом індекс ММВБ виріс на 1,6% - до 1479,80 пункту. Індекс РТС додав - на 1,57% (до 1508,26 пункту), а RTS Standard додав 1,65%, склавши 10046,81 пункту.
Російський ринок підтримують ціни на нафту, що стабілізувалися, - напередодні ф'ючерси втрачали до 4 дол., проте потім зуміли відновити свої значення, і сьогодні Brent знову торгується в районі 109 дол./бар. На цьому фоні упевнено ростуть акції російських нафтогазових компаній - "Роснефті" (+1,4%), "Сургутнефтегазу" (+1,77%) і "Лукойлу" (+1,1%).
В той же час основні чинники тиску нікуди не поділися - в центрі уваги продовжує залишатися ситуація навколо Греції і її неочікуваного референдуму, оголошеного вдень раніше прем'єром Георгісом Папандреу. Враховуючи, що велика частина населення не підтримує програму фінансового оздоровлення грецької економіки за рахунок скорочення благ того ж самого населення, вірогідність неконтрольованого дефолту Греції зросла в рази, що загрожує серйозними потрясіннями для всієї єврозони.
Ринок також чекає підсумків засідання Федеральної резервної системи (ФРС) США, хоча вони і оповістять лише після закриття торгів, а яких-небудь сюрпризів там не прогнозується.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top