ru ua

Російський опозиціонер Леонід Развозжаєв арештований, не встигнувши попросити притулку в Києві

Активіст "Лівого фронту" Леонід Развозжаєв, який є підозрюваним у справі, порушеній після показу фільму "Анатомія протесту - 2", арештований за рішенням суду в Москві. Про це увечері в неділю повідомив депутат Державної думи від партії "Справедлива Росія" Ілля Пономарьов.

"Підтверджена інформація - Развозжаєва доставили в Басманний суд і у відсутність адвокатів заарештували на два місяці, завтра (22 жовтня) (адвоката Віолетту) Волкову пустять", - написав в своєму Twitter Пономарьов.

Депутат розповів, що Развозжаєва затримали в Києві російські спецслужби. На приватному літаку його вивезли до Росії.
"Суд по арешту Развозжаєва нібито вже пройшов. Мій ордер - нецікавий папірець в цій справі для слідства, мабуть", - написала пізніше в Twitter Волкова . "В Інтернеті з'явилося відео, на якому Развозжаєв говорить про те, що його два дні піддавали тортурам", - додала вона.

Тим часом газета "Комерсант" з посиланням на свої джерела в російських правоохоронних органах пише, що Развозжаєв дійсно був затриманий, і Басманний суд в понеділок повинен буде вибрати йому запобіжний захід.

Видання також повідомляє подробиці затримання опозиціонера. Раніше соратники активіста повідомляли, що його затримали відразу після того, як він попросив політичного притулку на Україні. Проте, як розповіли в київському офісі управління верховного комісара у справах біженців (УВКБ) ООН, зробити цього опозиціонер не встиг. Развозжаєв тільки відвідав консультацію в неурядовій організації HIAS, яка повинна після аналізу прохання передавати документи в УВКБ. "В даному випадку консультація не була закінчена", - пояснили в прес-службі організації.

Очевидці подій розповіли виданню, що коли Развозжаєв виходив з офісу HIAS в п'ятницю увечері, група міцних чоловіків в штатському накинулася на нього і почала заштовхувати в автомобіль. Охоронець офісу навіть спробував відбити Развозжаєва, але його відштовхнули, а опозиціонера усадили в машину і відвезли в невідомому напрямі.

Нагадаємо, 17 жовтня через інформацію, представлену у фільмі "Анатомія протесту - 2", були затримані координатор "Лівого фронту" Сергій Удальцов і його помічник Костянтин Лебедев. При цьому Лебедєв був арештований, Удальцов - відпущений під підписку про невиїзд. Развозжаєв сховався, після чого був оголошений в розшук Слідчим комітетом РФ. Опозиціонер підозрюється в скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.30 і ч.1 ст.212 Кримінального кодексу РФ (приготування до організації масових заворушень).