ua ru

Російський концерн "ТВЕЛ" готовий до відправки обладнання для українського заводу ядерного палива

Російський державний концерн "ТВЕЛ" готовий забезпечити поставку обладнання для ядерного заводу у Смоліно Кіровоградській області негайно.

Російський державний концерн "ТВЕЛ" готовий забезпечити поставку обладнання для ядерного заводу у Смоліно Кіровоградській області негайно. Про йдеться в повідомленні прес-служби компанії.

"ВАТ "ТВЕЛ" готове забезпечити поставку обладнання для заводу у Смоліно Кіровоградській області негайно. Для цього вже позитивно пройдені всі необхідні етапи його приймання за участю українських фахівців, тобто, на сьогоднішній день ніяких технічних обмежень немає", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, ВАТ "ТВЕЛ" спростовує заяву генерального директора Новосибірського заводу хімконцентратів Костянтина Вергазова про призупинення відправлення з Росії в Україну обладнання для заводу з фабрикації ядерного палива.

"Як тільки український акціонер вирішить питання з фінансуванням проекту і буде створена необхідна інфраструктура на майданчику в Смоліне для приймання і зберігання обладнання, воно буде відразу ж відправлене в Україну", - зазначено в повідомленні.

Восени 2012 року в селищі Смолино Кіровоградської області почалося будівництво підприємства з випуску ядерного палива за російськими технологіями для АЕС. Завод покликаний забезпечувати всі потреби в ядерному паливі українські атомні станції. Партнером України в цьому проекті є "ТВЕЛ".