ua en ru

Російська політика домінування є головною загрозою для Європи, - Турчинов

Російська політика домінування є головною загрозою для Європи, - Турчинов Фото: Олександр Турчинов (РБК-Україна)

Росія може почати широкомасштабні бойові дії проти України в будь-який момент

Реваншистська політика Російської Федерації, спрямована на відновлення свого регіонального і частково глобального домінування, є "головним чинником, що визначає дестабілізацію ситуації безпеки на Сході Європи та на континенті в цілому". Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олександр Турчинов під час засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів країн-членів Альянсу.

Зокрема, Турчинов акцентував увагу на агресії Росії щодо України. За його словами, Росія методично перетворює Крим на потужну військову базу, а за час війни в Донбасі загинули вже більше 10 300 осіб, з них понад 2500 цивільних і більше 200 дітей.

"Мирні міста України перетворені росіянами на полігон для випробування сучасних видів бойової техніки і озброєння", - підкреслив Турчинов.

Також секретар РНБО України наголосив, що "на Донбасі діють не повстанські формування, а російські збройні формування і окупаційна адміністрація РФ".

"Росія створює потужну військову інфраструктуру вздовж кордону з Україною і може почати широкомасштабні бойові дії проти нашої держави за наказом з Кремля в будь-який момент. Причому рішення Путіна не буде залежати від дій України. Навпаки, набагато важливішим фактором для початку зовнішньополітичних і військових авантюр РФ є розвиток внутрішньополітичної ситуації в Росії", - сказав Турчинов.

Він також додав, що швидко зростає загроза і для держав-членів НАТО.

Нагадаємо, генеральний секретар Північноатлантичного альянсу (НАТО) Йенс Столтенберг підтвердив готовність країн-учасниць НАТО допомагати Україні.