ua ru

Росіяни вивезли з Криму на усиновлення 7 дітей-сиріт, - омбудсмен

Росіяни з "поїзду надії" вивезли з Криму на усиновлення мінімум 7 дітей-сиріт.

Росіяни з "поїзду надії" вивезли з Криму на усиновлення мінімум 7 дітей-сиріт. Про це на прес-конференції повідомила представник омбудсмена Верховної Ради України з питань дотримання прав дитини, недискримінації і гендерної рівності Аксана Філіпішіна, передає кореспондент РБК-Україна.

"Сім сімей повернулися з дітьми в різні регіони Російської Федерації. В ЗМІ просочився один епізод виїзду в Крим з метою усиновлення, скільки таких спроб було до того", - сказала Філіпішіна.

Свою чергу омбудсмен Верховної Ради Валерія Лутковська вважає, що враховуючи російське законодавство, знайти вивезених дітей після усиновлення буде дуже складно.

"Як тільки ми отримали інформацію про те, що в Крим прибула так звана делегація "поїзду надії", тобто батьки з різних регіонів РФ, які приїхали вибирати собі українських дітей для усиновлення, то ми одразу звернулися і до МЗС України, і до омбудсмена РФ з проханням терміново вжити заходів з метою недопущення порушення прав цих дітей на особистісну ідентифікацію, в тому числі і на ідентифікацію свого громадянства. Тому що в такому випадку через деяких час, враховуючи законодавство, яке діє в Криму щодо автоматичного громадянства РФ, а також щодо усиновлення, ми через деякий час просто не зможемо знайти цих дітей, щоб навіть дізнатись про їхню долю", - сказала Лутковська.

Нагадаємо, раніше в Генеральній прокуратурі України повідомили про порушення справи за фактом незаконної передачі на усиновлення в РФ 12 дітей з Криму.