ru ua

Росія заборонила імпорт в країну продукції української Roshen

Росспоживнагляд ввів заборону на поставки в Росію продукції української кондитерської компанії " Roshen. Про це заявив глава Росспоживнагляду Геннадій Онищенко.

Росспоживнагляд ввів заборону на поставки в Росію продукції української кондитерської компанії " Roshen. Про це заявив глава Росспоживнагляду Геннадій Онищенко (на фото), передає радіо "Коммерсант ФМ"

За словами Онищенка, експертиза продукції Roshen, відібраної в торгових мережах Москви, показала, що кондитерські вироби "не відповідає заявленим параметрам".

"Порушені вимоги до якості і безпеки, - повідомив він. - Є підстави говорити про системні порушення діючого в нашій країні законодавства про захист прав споживачів".

Читайте також: Білорусь обмежила імпорт кондитерських виробів

За даними Оніщенко, зокрема, в молочному шоколаді "Рошен" був виявлений бензопірен.

Розмови про претензії Росспоживнагляду до Roshen виникли ще на початку липня. Тоді українська корпорація повідомляла, що жодних офіційних паперів з Росії не отримувала, а вся продукція проходить моніторинг контролю якості.

Сьогодні Roshen заявила про дотримання всіх санітарних норм України та Росії. "Корпорація Roshen завжди дотримувалася всі правила сертифікацій на кондитерську продукцію і виконувала всі необхідні санітарні норми, дотримуючись вимог державної нормативної документації України та Російської Федерації. Крім того, процедури сертифікацій функціонуючих виробництв, на яких виготовляється кондитерська продукція, що поставляється на ринок РФ, завжди виконувалися в належні терміни і, до сьогоднішнього дня, будь-які зауваження з боку сертифікуючих організацій РФ на адресу корпорації Roshen не надходили, що підтверджується наявністю відповідної документації", - йдеться в повідомленні компанії.

До складу корпорації Roshen входять 4 українські фабрики (Київська, Вінницька, Маріупольська і Кременчуцька); дві виробничі площадки Липецької кондитерської фабрики "Ликонф" (Росія), Клайпедська кондитерська фабрика (Литва), а також масломолочний комбінат "Бершадьмолоко" та "Літинський племзавод".