Росія заблокувала резолюцію щодо Сирії в Радбезі ООН

НовиниПолітика    08.10.2016 - 22:37
Фото: Радбез ООН
Фото: Радбез ООН
Сирійська опозиція вимагає від ЄС ввести санкції проти Росії Росія внесла до ради Безпеки ООН альтернативний проект резолюції по Сирії

РФ не підтримала запропоновану Францією резолюцію щодо введення режиму припинення вогню в Алеппо

Росія заблокувала в Раді Безпеки ООН запропоновану Францією резолюцію щодо введення режиму припинення вогню в сирійському Алеппо. Про це повідомляє РИА Новости.

Зазначено, що документ отримав 11 голосів на підтримку, два голоси проти і ще два члена Ради утрималися. Таким чином, Росія, яка є одним із п'яти постійних членів РБ ООН, застосувала право вето.

"Проект резолюції не ухвалюється, оскільки проти нього голосував постійний член РБ ООН", - сказав постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін.

Як відомо, Росія є головою Радбезу ООН у жовтні.

Запропонований Францією проект резолюції "вимагає від усіх сторін негайно припинити повітряні бомбардування і військові польоти над містом Алеппо". Документ "закликає до негайного виконання режиму припинення вогню і безпечного, безперешкодного гуманітарного доступу по всій Сирії", а також просить сторони "запобігати попаданню матеріальних і фінансових коштів індивідуальним особам, групам і об'єднанням, асоційованим із "Аль-Каїдою", ІД та іншими терористичними групами".

У проекті також йдеться про необхідність розширеного моніторингу та дотримання режиму припинення вогню під наглядом ООН, у зв'язку з цим Радбез, як зазначено в проекті, просить генерального секретаря ООН "запропонувати варіанти з цього приводу".

Нагадаємо, раніше Росія погрожувала скористатися правом вето при голосуванні в Раді безпеки ООН за підготовлену Францією резолюцію по сирійському Алеппо.

Читайте в розділі

Севостьянова задекларувала дві квартири та 290 тис. доларів

Порошенко закликав Нідерланди розблокувати ратифікацію УА України з Євросоюзом

Росія виступила за остаточне узгодження особливого статусу Донбасу 9 листопада

On Top