Росія виступила проти напрацювання конвенції про заборону ядерної зброї в ООН

Новини Політика 15.10.2016 - 10:59
Фото: Москва виступає проти заборони ядерної зброї
Фото: Москва виступає проти заборони ядерної зброї

У МЗС РФ переконані, що члени "ядерної п'ятірки" не підтримають резолюцію

Росія не підтримає резолюцію про заборону ядерної зброї, яку розглянуть в ході нинішньої сесії Генеральної Асамблеї Організації об'єднаних націй (ООН), заявив директор Департаменту з питань нерозповсюдження та контролю над озброєннями російського Міністерства закордонних справ Михайло Ульянов. Про це повідомляє "РИА Новости".

"Все це нагадує нонсенс, тому що неядерні країни будуть забороняти те, чим не володіє, а володарі ядерної зброї практично все, я так розумію, у переговорах участь не збираються", - пояснив позицію Москви Ульянов.

За його словами, держави, що володіють ядерною зброєю (США, Великобританія, Франція, Китай), також не підтримають резолюцію.

Представник МЗС РФ вважає, що прийняття конвенції завдасть шкоди Договором про нерозповсюдження ядерної зброї, "тому що створюються два паралельних режиму - один визнає законність ядерної зброї в руках "п'ятірки", а інша угода як би ставить це під сумнів".

Резолюція, яку розглянуть на Генасамблеї, повинна покласти початок переговорів про вироблення конвенції про заборону ядерної зброї.

Нагадаємо, раніше заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль розповіла, що Захід боїться заганяти президента Росії Володимира Путіна у кут за через наявність у Москви ядерної зброї.