ua en ru

Росія прийняла пропозицію провести тристоронні газові переговори 21 жовтня

Росія прийняла пропозицію провести тристоронні газові переговори 21 жовтня 2014 р. в Берліні (Німеччина).

Росія прийняла пропозицію провести тристоронні газові переговори у форматі "Україна-Росія-ЄС" 21 жовтня 2014 р. в Берліні (Німеччина). Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики Росії.

"Російська сторона погодила дату тристоронніх переговорів щодо забезпечення безпеки транзиту газу через територію України у форматі Росія-Україна-ЄС. Новий раунд переговорів відбудеться 21 жовтня в Берліні", - йдеться в повідомленні.

Вчора комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер повідомив, що європейська сторона запропонувала провести газові переговори з "зимового пакету" 21 жовтня в Берліні (Німеччина).

При цьому міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан повідомив, що Україну влаштовує дата тристоронніх газових переговорів у форматі Україна - Європейська Комісія - Росія, призначена на 21 жовтня 2014 р.

Попередня тристороння зустріч відбулася 26 вересня в Берліні, де Україна, Росія і Єврокомісія обговорили пропозиції Єврокомісії щодо врегулювання кризи, і зараз продовжують пошук компромісного варіанту. Зокрема, єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Еттінгер заявив журналістам, що ЄС і РФ погодили так званий "зимовий пакет".

Проект "зимового пакету" передбачає, що Україна до кінця 2014 р. сплатить Росії 3,1 млрд дол. боргу за газ, а "Газпром" зобов'язується поставити 5 млрд куб. м газу за 385 дол. після оплати Україною 2 млрд дол. боргу. Дія цього договору розраховане на 6 місяців.