ru ua

Росія планує перевірити якість борошняної кондитерської продукції з України

Росспоживнагляд проведе перевірку якості борошняної кондитерської продукції, виробленої в Україні. Про це заявив головний державний санітарний лікар Росії Геннадій Онищенко, передає радіо "Коммерсант ФМ".

Росспоживнагляд проведе перевірку якості борошняної кондитерської продукції, виробленої в Україні. Про це заявив головний державний санітарний лікар Росії Геннадій Онищенко (на фото), передає радіо "Коммерсант ФМ".

Керівник Росспоживнагляду Геннадій Онищенко заявив, що в забороні на ввезення українських цукерок компанії Roshen до Росії немає політичного підгрунтя, проблема саме в якості кондитерських виробів. "Що б вони там не кричали, що не шукали в цьому якусь компоненту політичну, не знайдуть. Тому що є об'єктивні дані, які говорять про те, що якість не відповідає заявленим вимогам", - сказав Онищенко.

Читайте також: Продукція Roshen може бути заборонена в Молдові

Він додав, що в даний час проводиться перевірка борошняної кондитерської продукції українських виробників. "Що там буде, я поки сказати не можу", - зазначив Онищенко. "Були сири - болюча тема - забулося. Зараз виплила нова тема", - додав чиновник.

"Кондитерський" етап торгівельних суперечок між Україною та Росією почався з заборони імпортувати продукцію українських фабрик корпорації Roshen. За словами Онищенка, в продукції знайшли бензапірен, що має канцерогенні властивості. Після цього про намір перевірити кондитерські вироби Roshen заявила і Молдова. В Агентстві продовольчої безпеки поки говорять, що претензій до якості продукції Roshen немає, але якщо підтвердяться побоювання російських колег, цукерки будуть заборонені і на молдавському ринку.

За словами Прасолова, Україна вже приступала до консультацій з Росією щодо заборони імпорту продукції Roshen.

У свою чергу представники Roshen заявили, що виявлення у складі їхньої продукції бензапірену не може вважатися порушенням норм РФ, так як норм, що регламентують вміст цієї речовини в кондитерській продукції, не існує не тільки в Росії і на Україні, але і в країнах ЄС.

Розмови про претензії Росспоживнагляду до Roshen виникли ще на початку липня. Тоді українська корпорація повідомляла, що жодних офіційних паперів з Росії не отримувала, а вся продукція проходить моніторинг контролю якості. Сьогодні Roshen заявила про дотримання усіх санітарних норм України та Росії.

Читайте також: Росспоживнагляд виявив в продукції Roshen канцерогени

До складу корпорації Roshen входять 4 українські фабрики (Київська, Вінницька, Маріупольська і Кременчуцька); дві виробничі площадки Липецької кондитерської фабрики "Ліконф" (Росія), Клайпедська кондитерська фабрика (Литва), а також масло комбінат "Бершадьмолоко" та "Літинський племзавод" . Корпорація належить Петру Порошенко.

За даними Асоціації "Укркондопром", в 2012 р. з України було експортовано 438,8 тис. тонн кондитерської продукції загальною вартістю 1,1 млрд дол На частку РФ припало 213,1 тис. тонн загальною вартістю 608,7 млн дол.