ru ua

Росія обмежить ввезення яєць і м'яса птиці з Євросоюзу

Росія обмежить ввезення яєць і м'яса птиці з Євросоюзу Фото: яйця з Європи

Офіційна причина обмежень - високий рівень захворюваності на пташиний грип

Россільгоспнагляд попередив про майбутню заборону на імпорт продуктів птахівництва з низки країн Європи, в яких зафіксовано високий рівень захворюваності на пташиний грип. Про введення обмежень повідомила прес-секретар відомства Юлія Мелано, передає "Інтерфакс".

За її словами, до списку країн, на яких буде накладено обмеження, увійшли Австрія, Великобританія, Угорщина, Болгарія, Греція, Німеччина, Італія, Нідерланди, Польща, Румунія, Словаччина, Франція, Хорватія, Чехія та Швеція. У всіх цих країнах, за інформацією російського відомства, було зафіксовано високопатогенний грип птахів.

Зазначено, що заборону на імпорт буде накладено на всі види продукції птахівництва, і продукцію, що містить у своєму складі продукти переробки птиці, кормів і кормових добавок для птахів.

Як уточнила Мелано, у зв'язку з потребою в імпорті подібної продукції Росія звернеться до генерального директорату Єврокомісії з проханням посприяти в отриманні додаткової інформації про дотримання норм контролю над поширенням інфекції. Країни, які не нададуть необхідної інформації, втратять право на поставку птиці в РФ.

Низку продуктів, в тому числі і м'ясо птиці, вже заборонено до постачання в Росію у зв'язку з дією продовольчого ембарго. Однак заборона не діє на поставку живих птахів й інкубаційних яєць.

2 лютого Россільгоспнагляд заборонив поставки в Росію яловичини з Нової Зеландії. Заборона набуває чинності з 6 лютого. Як пояснили у відомстві, таке рішення ухвалено через виявлення в м'ясі рактопаміна (речовини, що використовується в якості кормової добавки для збільшення м'язової маси), який заборонено в РФ.

Із 6 лютого Россільгоспнагляд також наказав обмежити постачання яловичини і яловичих субпродуктів із Білорусі. У РФ сумніваються в "істинності білоруського походження" сировини на деяких підприємствах Мінської області. Відомство підозрює, що в Білорусі існують шахрайські схеми при виробництві продуктів з яловичини, коли замість білоруського м'яса використовується українська сировина.

Нагадаємо, днями Росія без попереднього повідомлення встановила прикордонну зону на кордоні з Білоруссю.