Росія має намір оскаржити арешти свого майна за кордоном

Четвер 18 червня 2015 11:37
Росія має намір оскаржити арешти свого майна за кордоном
Фото: Росія

17 червня Бельгія заарештувала російське майно

Росія має намір оскаржувати арешти свого майна за кордоном. Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на помічника президента РФ Андрія Білоусова.

Білоусов повідомив про те, що Росія має намір оскаржувати рішення щодо арешту майна Росії і по Франції, і по Бельгії, по всіх країнах.

"І Гаазький арбітраж і ЄСПЛ взяли у справі ЮКОСа спірні рішення. Все, що стосується реалізації рішення гаазького суду, - ми вважаємо, що там був допущений цілий ряд юридичних неточностей, будемо, звичайно, оскаржувати", - зазначив Білоусов.

У липні 2014 р. було заявлено, що колишні акціонери ЮКОСу будуть домагатися виконання рішення гаазького суду в США, Великобританії та Франції, а також будуть домагатися арешту російських держактивів в Нідерландах, Бельгії та Німеччини.

Відзначимо, що про арешт російського держмайна в Бельгії стало відомо вчора, 17 червня 2015 р. Згідно з рішенням Гаазького арбітражу від 18 червня 2014 р. Росія повинна була виплатити компенсації колишнім акціонерам компанії у розмірі 50 млрд доларів. Також, Росія повинна була виплатити кіпрським компаніям Hulley Enterprises і Yukos Universal Limited (сумарно володіли 51% ЮКОСа) компенсації 39,9 млрд доларів і 1,85 млрд долларів відповідно, а пенсійному фонду ЮКОСа Veteran Petroleum - 8,2 млрд доларів.

Крім того, в липні 2014 р. Європейський суд з прав людини зобов'язав Росію виплатити акціонерам 1,86 млрд доларів.

Російська влада вважають такі рішення політично мотивованими і в листопаді 2014 р. рішення суду було оскаржено, а вже наприкінці травня 2015 р. глава Міністерства юстицій РФ Олександр Коновалов заявив, що Росія має намір домогтися запобігання виконання рішення Гаазького суду.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в ЄС схвалили продовження санкцій проти РФ до кінця року.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся