Росія і Китай домовилися про ціну поставок нафти

Вівторок 11 жовтня 2011 14:48

Росія і Китай зняли розбіжності щодо ціни за поставлену в КНР російську нафту і просунулися в переговорах про ціну майбутніх поставок газу в Китай. Про це заявив віце-прем'єр РФ Ігор Сєчін, передає Reuters.
За словами Сечмна, сторони досягли принципової домовленості про врегулювання нафтової питання" - ціною постачань і погашення боргу.
"Питання врегульовано і знято з порядку денного", - сказав Сєчін про взаємні претензії РФ і Китаю з постачання нафти.
"Значно просунулися", - сказав він про переговорах про постачання російського газу в Китай.
Наприкінці березня Москва і Пекін вступили в суперечку щодо ціни на нафту, що поставляється в Китай з початку поточного року. Каменем спотикання в цій суперечці став тариф на транспортування - китайська сторона вважає, що Росія не надала обумовлену контрактом пільгу - так званий коефіцієнт 'T'.
Китаю не сподобалося, що Росія в договорі з них використовує єдиний тариф для всього маршруту ССТО - від Тайшета в Іркутській області до тихоокеанського терміналу в Козьміно - у розмірі 1,815 рублів за тонну, тоді як відгалуження в Китай починається в Сковородіно в Амурській області, тобто приблизно в середині ССТО.
"Досягнута домовленість, що дозволяє повністю зняти всі претензії обох сторін. З одного боку, претензії за коефіцієнтами, з іншого - за платежами, питання врегульовано і знято з порядку денного", - сказав Сєчін.
"Заборгованість буде погашена згідно з документами, які в найближчі дні підпишуть компанії-учасники цього співробітництва. Досягнута принципова домовленість, яка буде оформлена на корпоративному рівні", - додав він про нафтовому суперечці.
"Буде підготовлено додаткову угоду до комерційних контрактів... Знайдено ринкове рішення, що відображає поточні параметри ринку", - сказав Сєчін.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся