ua ru

Росія готує постачання ЗРК С-300 Ірану, - Лавров

Росія готує постачання ЗРК С-300 Ірану, - Лавров Фото: Сергій Лавров

МЗС РФ підтвердив підготовку до постачання

Росія готує постачання зенітних ракетних комплексів (ЗРК) С-300 Ірану, "підготовка до постачання С-300 йде, вона скоро реалізується". Про це заявив глава Міністерства закордонних справ (МЗС) Російської Федерації (РФ) Сергій Лавров, передає "Росія 24".

Як зазначається, контракт на постачання Ірану п'яти дивізіонів С-300 вартістю 800 млн дол. був підписаний в 2007 р. Влітку 2010 р. Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію № 1929 по Ірану, і Росія призупинила виконання контракту.

Президент РФ Володимир Путін 13 квітня підписав указ, який дозволить передати С-300 Ірану. Указ знімає заборону на транзитне переміщення через територію РФ (у тому числі повітряним транспортом), вивезення з території РФ в Іран, а також передачу Ірану поза межами Росії з використанням морських і повітряних суден під Державним прапором РФ зенітних ракетних систем С-300".

Помічник президента з питань військово-технічного співробітництва Володимир Кожин заявив раніше, що контракт підписаний кілька років тому і сторонам доведеться проробляти деякі деталі, в тому числі і нову вартість контракту.

Заступник голови МЗС РФ Сергій Рябков 26 травня заявив, що "колеги, які професійно займаються цією темою займаються доопрацюванням відповідного контракту; за термінами поки нічого сказати не можу".

Гендиректор концерну "Алмаз-Антей" Ян Новіков заявив 2 червня: "За С-300 всі обмеження політичним керівництвом зняті з нас по поставкам. Буде контракт, поставимо С-300, в тому числі в Іранську Республіку".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Іран і Росія погодили умови поставки Ісламській республіці російських ракет С-300.