ua en ru

У Росії розробляють нову балістичну ракету

У Росії розробляють нову балістичну ракету Фото: у РФ хочуть створити нову балістичну ракету

Мова може йти про нову морську ракету, яка прийде на зміну новітній стратегічній системі "Булава"

Російський Державний ракетний центр імені академіка Макеєва (ГРЦ) отримав держконтракт на проведення дослідно-конструкторської роботи зі створення нової балістичної ракети. Про це повідомляють "Известия".

Як припускає видання, ракета створюється під перспективні атомні підводні човни п'ятого покоління "Хаскі".


"Зараз ми виконуємо кілька контрактів із Міноборони із розробки сухопутних і морських балістичних ракет. Це нова важка балістична ракета "Сармат" для оновлення сухопутного угруповання, а також дослідно-конструкторські роботи за новою перспективною машині", - підтвердив генеральний директор і головний конструктор ГРЦ Володимир Дегтяр.

Від більш детальних коментарів він відмовився.

Як пояснили у військово-промислової комісії, мова може йти про нову морську балістичну ракету, яка прийде на зміну розробленій в Московському інституті теплотехніки новітній стратегічній системі "Булава".

За твердженням заступника міністра оборони Юрія Борисова, створювана ракета буде мати покращені енергетичні характеристики, які дадуть змогу оснастити "Сармат" додатковими засобами подолання американської ПРО.

Крім того, нова ракета нібито буде здатна протистояти космічному ешелону ударних засобів, а запускати її можна буде практично з будь-якого району і на всіх напрямках.

Нагадаємо, Північна Корея 8 липня запустила балістичну ракету з підводного човна, проте, ймовірно, запуск пройшов невдало.