ru ua

У Росії очікують на нове падіння цін на нафту

У Росії очікують на нове падіння цін на нафту Фото: Олександр Новак оцінив перспективи нафтової галузі

У Міненерго РФ прогнозують, що відновлення ринку нафти почнеться лише з 2018 року

До кінця 2017 року відбудеться закінчення циклу низьких цін на нафту і відновлення ринку, однак до цього можливе нове падіння цін. Про це заявив глава Міненерго РФ Олександр Новак на форумі Vestifinance, передає "Інтерфакс".

"Я не виключаю короткостроковий відкочування назад, але в цілому тенденція буде дещо вищою", - сказав він.

"Відкочування не виключаю, тому що фактори, які різко вплинули на поточне зростання ціни - це надзвичайні ситуації в низці країн. Це і пожежі в Канаді, надзвичайні ситуації в Лівії і Нігерії, страйк у Кувейті", - пояснив Новак.


На його думку, "відновлення балансу попиту і пропозиції на ринку нафти почалося, і до кінця 2017 роки ми побачимо закінчення циклу (низьких цін) і відновлення ринку". Новак вважає, що після 2017-го ціна повернеться в діапазон 60-65 доларів за барель.

Як уточнив Новак, зростання видобутку сланцевої нафти може статися тільки до кінця 2016 року. Основна причина падіння видобутку, на його думку, - це нестача фінансових ресурсів і недовіра інвесторів до перспектив галузі.

Глава Міненерго Росії також пояснив, що в поточних цінових умовах ідея заморозки видобутку нафти втратила свою актуальність.

Нагадаємо, 26 травня ціна на нафту марки Brent уперше з листопада 2015 року піднялася вище позначки в 50 доларів за барель.