ua en ru

Россільгоспнагляд обмежив ввезення української продукції майже на 1 млрд дол., - УКАБ

Російська Федерація на сьогодні заборонила ввозити на свою територію, серед іншого, такі категорії українських товарів, як кондитерські вироби, молоко та молочні продукти, свині, соки, плодоовочеві та рибні консерви, кукурудзяна крупа, соєві боби і шрот, насіння соняшнику, картопля і цибуля . Про це йдеться у прес-релізі Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).

У 2013 році загальна вартість експорту товарів до Росії, ввезення яких на сьогодні заборонено, склала 954 млн дол. Інших українських продовольчих товарів у 2013 році було експортовано в РФ на 987 млн ​​дол. Враховуючи останні заяви Россільгоспнагляду, ризик введення заборони на їх ввезення досить високий.

За даними агентства Agrisurvey, частка північного сусіда в експорті цих категорій товарів протягом останніх років була найбільшою. Так, у 2013 році на Росію припадало 86,72% від вартості усього українського експорту сиру, 44% від вартості експорту соєвого шроту, 30,28% - експорту соків, 77,72% - експорту рибних консервів, 40% - експорту цибулі.

"Тобто Росія обмежує ввезення тих українських продуктів, основні обсяги експорту яких припадають саме на неї. За таких умов українським виробникам необхідно негайно вибудовувати стратегію переорієнтації на інші ринки збуту. Перш за все, звичайно, мається на увазі Європейський союз, який за багатьма позиціями відкрив в односторонньому порядку свої ринки для української продукції", - зазначив координатор мікроекономічних досліджень агентства Agrisurvey Віталій Кордиш.