ua ru

Роберт Гейтс: Оборонні системи США постійно піддаються кібер-атакам

Оборонні системи США постійно піддаються хакреських атакам. Пентагон працює над встановленням осіб хакерів, а їх дії розглядатимуться як звичайний напад на державу, заявив міністр оборони США Роберт Гейтс, виступаючи на азіатському саміті з безпеки "Shangri-la Dialogue" в Сінгапурі, повідомляє РБК з посиланням на Reuters. "Ми серйозно сприймаємо кібер-угрози, які виходять з усіх сторін, це не відноситься до якої-небудь конкретної країни. Головна проблема подібних нападів - відсутність характерних ознак. Потрібно досить багато часу, щоб з'ясувати, звідки була здійснена атака хакерів", - сказав Гейтс і додав: "Якою має бути відповідь уряду на подібні акти агресії? Чи повинні ми відповідати аналогічними діями в кібер-просторі або реальних діях?".
Заява Гейтса прозвучала через два дні після масованої хакреської атаки на поштовий сервіс Google. Компанія заявила, що їй вдалося справитися з нападом. Серед користувачів електронної пошти Google, які піддалися діям комп'ютерних хуліганів, були високопоставлені представники уряду США, Південної Кореї і інших країн Азії, а також військові та журналісти. Компанія заявила, що атака була здійснена з території Китаю. Державний департамент США призвав Пекін розслідувати цей інцидент.
Ця кібер-атака стала останньою в серії нападів, яким в кінці травня піддалися найбільший постачальник міністерства оборони США - Lockheed Martin - і японський медіаконгломерат Sony Corp.