ua en ru

РФ скасує з квітня знижку на газ для України, - російський прем'єр

РФ скасує з квітня знижку на газ для України, - російський прем'єр

Росія з 1 квітня скасовує знижку на газ для України. Про це прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив на зустрічі, присвяченій газових відносин Росії і України, повідомляють російські державні ЗМІ.

"Першого квітня цей період (дії знижки на газ) закінчується. Після цього, природно, зберігають свою силу всі положення існуючих контрактів і ціна повинна визначатися на підставі тих угод, які є базовими для газового співробітництва між РФ і Україною", - сказав Медведєв.

За його словами, Росія буде виконувати свої зобов'язання щодо газової співпраці з Україною лише за умови погашення боргу за поставки.

Глава "Газпрому" Олексій Міллер на зустрічі повідомив, що "Нафтогазу" направлено лист з нагадуванням про борг. "Дмитро Анатолійович, я хочу вам передати копію листа, яку надіслав на адресу "Нафтогазу України", тут мова йде про наявну заборгованість 2 мільярди 196 мільйонів доларів і про необхідність також оплати пені за прострочений період", - сказав Міллер.

Він уточнив, що борг разом з пенею становить 2,44 млрд дол.

Нагадаємо, у Брюсселі 30 жовтня 2014 р. за підсумками тристоронніх переговорів України з Росією за участю Європейського союзу підписали документи, що регулюють умови подальших постачань газу.

Згідно з домовленостями, Україна повинна була виплатити Росії 3,1 млрд дол. в рахунок оплати газового боргу, що вона і зробила до кінця 2014 р.

Росія в свою чергу відновила постачання газу в Україну. Ціна, згідно з домовленостями, визначається згідно з формулою контракту між "Нафтогазом" і "Газпромом" від 2009 р.

При цьому з листопада 2014 р. по березень 2015 р. для України діє знижка у розмірі 100 дол. за кожну тисячу кубометрів газу.