ua en ru

РФ не виконала зобов'язань по добудові енергоблоків Хмельницької АЕС, - "Енергоатом"

Росія не виконала зобов'язань щодо добудови енергоблоків Хмельницької атомної електростанції.

Росія не виконала зобов'язань щодо добудови енергоблоків Хмельницької атомної електростанції. Про це журналістам заявив президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський, передає кореспондент РБК-Україна.

"Переговори ведуться з 2008 року й я вважаю що це неуспішні переговори. На жаль, ми оголосили російську компанію "Атомбудекспорт" переможцем міжнародного конкурсу, який ми проводили в 2008 році, але всі зобов'язання, які вона брала на себе при підготовці тендерних пропозицій виявилися не виконаними. Зі свого боку Україна виконала всі свої зобов'язання... Україна створила повністю всю нормативну базу для цього будівництва. На жаль, наші російські партнери не виконали взяті на себе частину зобов'язань - це передусім фінансування, друге - ступінь локалізації поставок обладнання, матеріалів і послуг, які передбачалися українською стороною. В самому кінці вони ще й відмовилися від того проекту, з яким ми йшли на міжнародний конкурс", - розповів Недашковський.

За його словами, переговори тривають, але на сьогоднішній день українська сторона не бачить в них подальшої перспективи.

"Тому зараз ми вивчаємо і готуємо для нашого уряду нові пропозиції щодо того, як добудувати 3 і 4 енергоблок, або це буде добудова тільки третього енергоблоку. Зараз ми робимо всі аналізи, порівняння. В тому числі, вирішуємо ті питання, які стосуються регуляторних речей - це питання безпеки, питання можливості ліцензування будівництва", - зазначив Недашковський.

Він додав, що українська сторона знаходиться в постійних консультаціях з можливими потенційними учасниками цього будівництва, а також з регулюючим органом і з можливими партнерами по фінансуванню цих проектів.

"Зокрема, це можливість здійснювати поставки електроенергії в Європу", - підкреслив Недашковський.