ua ru

РФ може призупинити транзит газу через Україну для реалізації "Південного потоку" і Opal, - Коболєв

Голова правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Андрій Коболєв вважає, що Росія може припинити транзит газу через Україну в ЄС для реалізації своїх двох проектів - експлуатації газопроводу Opal і будівництва газопроводу в обхід України "Південний потік".

Голова правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Андрій Коболєв вважає, що Росія може припинити транзит газу через Україну в ЄС для реалізації своїх двох проектів - експлуатації газопроводу Opal і будівництва газопроводу в обхід України "Південний потік". Про це Коболєв заявив в ефірі програми "Шустер live" на Першому національному.

"У російської сторони є короткострокова мета - газопровід Opal, який подає газ із "Північного потоку" в Європу. Єврокомісія не дозволяє використовувати його на 100%, тобто монополізувати. І друга стратегічна мета - це "Південний потік", будівництво якого було заблоковано. Ставлячи під сумнів надійність українського транзитного маршруту, фактично шантажуючи Європу, російська сторона, можливо, досягне узгодження цих двох проектів. Ставки в цій грі дуже високі. Враховуючи загальну ситуацію, ймовірність того, що вона це зробить - більше 70%", - заявив Коболєв.

Нагадаємо, в квітні 2014 р. Європейський парламент прийняв резолюцію, в якій вказав, що будівництво газопроводу "Південний потік" в країнах ЄС треба зупинити. Таким чином, ЄП відреагував на дії Росії щодо України.