ru ua

РФ готує позов по газовому контракту проти України на 10 млрд дол., - Єфремов

Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що за його інформацією Росія сьогодні готує позов до Шведського суду на 10 млрд дол. з приводу газового контракту, підписаного екс-прем'єр міністром України Юлією Тимошенко, за недобір газу. Про це заявив Єфремов на брифінгу Верховній Раді України, передає кореспондент РБК-Україна.

Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов (на фото) заявив, що за його інформацією Росія сьогодні готує позов до Шведського суду на 10 млрд дол. з приводу газового контракту, підписаного екс-прем'єр міністром України Юлією Тимошенко, за недобір газу. Про це заявив Єфремов на брифінгу Верховній Раді України, передає кореспондент РБК-Україна.

"Я не знаю, правда це чи ні, але є така інформація", - сказав він

"Але якщо припустити, що це правда, то це буде великий удар по нашій державі, - додав Єфремов.

"Вдумайтеся, штрафні санкції виставляються під 300% річних... Якому бізнесменові прийде в голову підписати такий документ, але наша держава підписала цей документ з РФ. Якщо уявити собі, що завтра РФ виграє в суді в Швеції, а ми в цей період розглядаємо питання про те, що на комфортне лікування відправляємо людину, яка, по суті справи, стояла за ухваленням даного рішення", - зазначив нардеп.

У Міненерго 28 жовтня повідомили, що за дев'ять місяців Україна скоротила споживання газу на 2,7 млрд кубометрів (7,2%) порівняно з аналогічним показником минулого року - до 34 млрд кубометрів. Імпорт газу в Україну в січні-вересні 2013 року скоротився на 19,8% (на 4,8 млрд кубометрів) у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року - до 19,7 млрд кубометрів. Згідно з даними Міненерго, це мінімальний обсяг споживання Україною газу з 1991 р.

Це мінімальний обсяг за останні десять років, але зниження споживання відбувається набагато меншими темпами, ніж планувалося. У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості (Міненерговугілля) обіцяють надолужити згаяне. Однак експерти ставлять ці плани під сумнів: на цей раз споживання впало в основному через стагнацію економіки і теплої погоди в лютому.

За підсумками 2013 р. Україна спожила близько 47-48 млрд кубометрів газу. Нагадаємо, в 2011 р., будучи міністром енергетики Юрій Бойко прогнозував, що Україна в 2012 р. знизить споживання газу до 44-46 млрд куб. м. В 2013 р. воно повинно було впасти ще на 3-4 млрд куб. м. В Міненерго досі впевнені, що спад споживання продовжиться, і вже в 2014 р. Україна споживає не більше 40 млрд куб. м газу. "Головна причина скорочення споживання газу - перехід металургів і ТЕЦ на вугілля", - повідомили в Міненерго.

Нагадаємо, що "Газпром" і "Нафтогаз України" 19 січня 2009 р. підписали два контракти: купівлі-продажу на період 2009-2019 рр. і про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр. Контракт на поставку газу передбачає щоквартальну формульну зміну ціни. Згідно з "Харківськими угодами", Україні надається знижка в 100 дол./тис. куб.м. При цьому Росія гарантує Україні прокачування 60 млрд куб. м газу при створенні консорціуму.