ru ua

Результати виборів по 79-му округу не відповідають волевиявленню виборців, - члени ЦВК

Результати виборів по 79 мажоритарному виборчому округу сфальсифіковано. Про це свідчать особливі думки, заявлені десятьма з п'ятнадцяти членів ЦВК до протоколу Центральної виборчої комісії щодо результатыв виборів народних депутатів в одномандатному окрузі №79.

"Існують підстави для висновків, що встановлені окружною виборчою комісією одномандатного виборчого округу №79 результати голосування не співпадають з волею більшості виборців, зафіксованою в бюлетенях", - написав в окремій думці до протоколу голова ЦВК Михайло Охендовський.

Його заступник Жанна Усенко Чорна в своїй особливій думці підкреслює, що "визнання обраним депутатом України Бандурова В. В. не відповідає волевиявленню громадян України". Схожі думки висловили також заступник голови Центрвиборчкому Андрій Магера і члени ЦВК Юлія Швець, Ігор Жиденко, Олександр Осадчук, Олег Діденко, Катерина Березюк, Валерій Шелудько і Юрій Данилевський, чиї заяви також додані до протоколу.

Також в даних документах зазначено, що, як Центрвиборчком встановив, повторний перерахунок голосів на цьому окрузі був проведений двічі з різними результатами. Членами окружної комісії 79 округу були визнані недійсними 159 бюлетенів з голосами за одного кандидата - А. Григорчука - з-за того, що на них були незначні елементи типографського браку (крихти друкарської фарби) або частини розгонистих підписів членів комісії на контрольних талонах. В результаті таких дій переможцем на окрузі був названий кандидат Володимир Бандуров, який в результаті дій членів ОВК обійшов кандидата Олександра Григорчука на 17 голосів.

Нагадаємо, спочатку, за результатами підрахунку голосів на 79 окрузі переможцем став висуванець трудових колективів Запорізького залізорудного комбінату, ВАТ Запоріжсталь і Запорізької ТЕС Олександр Григорчук. Його перевага над екс-регіоналом Володимиром Бандуровым склав 138 голосів. Про це свідчить початковий протокол ОВК 79 округу.

Однак, як повідомили в штабі Григорчука, після підрахунку голосів, складання підсумкового протоколу та передачі його в Центрвиборчком, склад окружної комісії було кардинально змінено: були замінені 14 членів комісії, у тому числі її голова.

Запорізьким окружним адмінсудом були відхилені позови з боку кандидата Григорчука і призначений перерахунок голосів на 12 дільницях.
У штабі Григорчука зазначили, що під час перерахунку на комісію чинився силовий тиск: "на площі перед будівлею, де ОВК проводило засідання були найняті Бандуровым представники "Правого сектора", які там же влаштували перестрілку".

У команді Григорчука впевнені, що переваги в 17 голосів Бандурову вдалося досягти лише завдяки масовому визнанню недійсними бюлетенів з голосами за Григорчука з друкарськими помарками і фрагментами підписів членів дільничних комісій, які залишилися після відрізу контрольних талонів. "Дані дії членів ОВК мають ознаки злочину, передбачені 158-ю статтею Кримінального кодексу України (змова групи осіб з метою фальсифікації волевиявлення громадян), за що передбачено покарання строком до 10 років позбавлення волі", - наголосили у штабі.