Про результати боротьби з корупцією в Україні говорити рано, - Костанчук

Про результати боротьби з корупцією в Україні говорити рано, - Костанчук
Фото: Тарас Костанчук

Костанчук вважає, що нові антикорупційні структури займаються обслуговуванням бізнес-інтересів

Про досягнення НАБУ в боротьбі з корупцією говорити передчасно, оскільки ні один з високопоставлених чиновників не відбуває адекватного покарання. Таку думку 15 лютого висловив ветеран бойових дій на Донбасі, керівник антикорупційної організації учасників АТО "Справедливість" Тарас Костанчук під час громадського обговорення звіту Національного антикорупційного бюро в парламентському комітеті з питань запобігання та протидії корупції, повідомляє видання "Лівий берег".

"Новоспечені антикорупційні структури займаються перетягуванням повноважень, обслуговуванням політичних і бізнес-інтересів угруповань при владі, фактично імітують боротьбу з корупцією. Жоден корупціонер з вищих ешелонів влади за злочини не сидить в тюрмі", - цитує видання Костанчука.

Голова "Справедливості" вважає, що ініціатива у боротьбі з корупцією повинна надходити від керівників держави і бути підкріплена адекватними покараннями чиновників, звинувачених у зловживаннях, як це відбувається в сусідній Румунії.

"Для знищення корупційної системи не потрібні додаткові повноваження, а в першу чергу, політична воля всіх, хто бере на себе місію боротьби з корупцією – починаючи від президента, міністрів і народних депутатів. Тільки тоді в Україні можна буде говорити про перші результати боротьби з корупцією, коли у нас, як у сусідній Румунії посадять пару тисяч чиновників, а український народ вийде на Майдан при першій спробі послабити покарання злочинців. Доведені до відчаю люди готові запропонувати свій справжній Народний суд, який буде судити без тяганини і окозамилювання", - сказав він.

Як вважає ветеран АТО, для того, щоб боротьба з зловживаннями стала незворотною і ефективною, необхідно прийняти закон про презумпцію вини держслужбовців. На його думку, чиновник, який не зможе пояснити легальність набутих капіталів, автоматично повинен ставати підозрюваним і доводити свою невинуватість у суді.

За результатами громадського обговорення звіту НАБУ, голова "Справедливості" повідомив, що буде відстоювати безкомпромісні позиції всіх учасників бойових дій на Сході України і вимагати проведення аудиту антикорупційних органів із залученням ветеранів АТО.

"Антикорупційні органи утримуються за рахунок українських платників податків і зарубіжних донорів, які сьогодні вимагають негайного проведення аудиту ефективності діяльності, як НАБУ, так і НАЗК і САП. До процесу громадського контролю потрібно включати ветеранів бойових дій в АТО, які мають бездоганну принциповість і не бояться погроз", - підкреслив Костанчук.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся