ru ua

Рева розповів, яка пенсія буде виплачуватися українцям з мінімальним стажем роботи

Рева розповів, яка пенсія буде виплачуватися українцям з мінімальним стажем роботи Фото: Рева дав пояснення до пенсійної реформи (РБК-Україна)

Пенсія буде виплачуватися два роки на рівні прожиткового мінімуму

Згідно з пенсійною реформою, прийнятою парламентом, тимчасова державна соціальна допомога громадянам з мінімальним страховим стажем буде виплачуватися з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року. Про це під час селекторної наради з керівниками місцевих відділень Пенсійного фонду України сказав міністр соціальної політик Андрій Рева, передає Урядовий портал.

За його словами, така норма дозволить позбавити солідарну пенсійну систему невластивих їй витрат, скоротить дефіцит Пенсійного фонду і зробить саму систему страхової.

"Тимчасова державна соціальна допомога з 1 січня 2018 року по 12 грудня 2020 року призначатися непрацюючим особам, які досягли встановленого пенсійного віку, які мають страховий стаж не менше 15 років, але не отримали права на пенсійну виплату - на період до набуття права на пенсію за віком в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність", - пояснив міністр.

Нагадаємо, 3 жовтня Верховна Рада України прийняла в другому читанні урядовий законопроект №6614 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", так звану пенсійну реформу.