ru ua

Рішення Суду ООН наблизило притягнення Кремля до відповідальності, - Клімкін

Рішення Суду ООН наблизило притягнення Кремля до відповідальності, - Клімкін Фото: Павло Клімкін

Воно стало також справжнім ударом для позицій РФ на світовій арені

Рішення Міжнародного Суду ООН у справі "Україна проти Росії" однозначно наблизило момент притягнення Кремля до відповідальності за його протиправні дії міжнародного масштабу. Воно стало також справжнім ударом для позицій РФ на світовій арені та похитнуло довіру до неї як постійного члена Ради Безпеки ООН, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Ми безперечно задоволені тим, що Міжнародний суд ООН підтримав наш позов проти Росії у частині порушення прав людини. Згідно з рішенням Суду, Росія зобов’язана припинити ці протиправні дії. Ми також вітаємо чіткий припис стосовно того, що РФ повинна відмовитися від політики расової дискримінації, зокрема щодо етнічних кримських татар та українців", - йдеться в заяві глави МЗС.

Він також відзначив важливість того, що факт надання Росією підтримки бойовикам не ставиться під сумнів, попри непідтримку запиту про застосування тимчасових заходів щодо РФ по Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

"Тепер ми подвоїмо зусилля для того, щоб зібрати докази, необхідні для винесення рішення. У визначений термін вони будуть представлені Міжнародному суду. Судове рішення лише посилило нашу рішучість домогтися притягнення Росії до відповідальності за її злочини світового масштабу, скоєні за останні три роки на суверенній території України", - наголосив Клімкін.

Міністр також підкреслив, що в історії Суду вперше розглядається справа щодо терористичної діяльності, фінансованої державою.

"Ми задоволені тим, що первинну юрисдикцію Міжнародного суду ООН у цій сфері було підтверджено", - резюмував він.

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко заявив, що Міжнародний суд ООН закликав Росію до повного виконання мінських домовленостей.