ru ua

У найближчі тижні КМДА ухвалить рішення про підвищення тарифів на проїзд у метро до 3 грн за поїздку

Рішення щодо тарифів на проїзд у Київському метрополітені буде прийнято в найближчі кілька тижнів. Про це повідомив директор Департаменту транспортної інфраструктури Київської міської державної адміністрації (КМДА) Євген Водовозов, передає кореспондент РБК-Україна.

Рішення щодо тарифів на проїзд у Київському метрополітені буде прийнято в найближчі кілька тижнів. Про це повідомив директор Департаменту транспортної інфраструктури Київської міської державної адміністрації (КМДА) Євген Водовозов, передає кореспондент РБК-Україна.

На запитання про те, скільки коштуватиме одна поїздка після введення нового тарифу, він відповів: "Це точно не 5 грн. Ми закінчили цю тему. Це більш 3 грн однозначно, якщо ми говоримо про разову поїздку. Тому на сьогодні, якщо я не помиляюсь, це знаходиться в департаменті економіки, там мінімальна собівартість наближається до 3,3 грн по метрополітену".

Останнім часом тема вартості проїзду в громадському транспорті столиці порушується постійно. Але раніше чиновники заявляли, що ціни рости не будуть, не дивлячись на те, що місто дотує кожну поїздку в метро. За словами Олександра Попова, економічно обґрунтована вартість проїзду в київському метро складає 3,5 грн за поїздку.

Однак ЗМІ повідомляють, що вже з 1 січня в Києві запрацює нова система оплати проїзду в метро і наземному громадському транспорті (включаючи міську електричку і фунікулер).

Квитки будуть зроблені у вигляді пластикових карт з чіпом, який реагує на турнікети в метро і валідатори (спеціальні пристрої для зчитування інформації) в наземному транспорті. Тим, хто під час поїздки робить одну (тоді поїздка в одному виді транспорту обійдеться в 2,5 грн) або дві пересадки (тоді поїздка в одному виді транспорту обійдеться в 1,67 грн). Проїзні квитки будуть на 10, 20, 30...100 поїздок у кожному муніципальному транспорті, які можна використовувати протягом 365 днів.

Нагадаємо, що збиток КП "Київський метрополітен" за І півріччя 2013 р. склав 177,6 млн грн. Таким чином, порівняно з аналогічним періодом 2012 р., збиток зріс на 13%.

Незважаючи на складну економічну ситуацію, в метрополітені виношують багато планів щодо модернізації та впровадження нових технологій. Так, до 2025 р. планують побудувати 30 нових станцій. На цей рік заплановано відкриття станції "Теремки". За даними глави КМДА Олександра Попова, будівництво однієї станції і прокладка 1200 метрів самої колії на сьогоднішній день коштує близько 800 млн грн. Також на 2013 р. заплановано початок будівництва метро на Троєщину.

Транспортна мережа Київського метрополітену на даний момент складається з 3 ліній, 50 станцій з експлуатаційною довжиною ліній 65,18 км Питома вага пасажироперевезень Київським метрополітеном в загальному обсязі перевезень усіма видами міського пасажирського транспорту складає більше 50%. За день метрополітен перевозить в середньому 1,3 млн осіб.