ua en ru

Рішення про будівництво "Турецького потоку" остаточне, - Міненерго РФ

Рішення про будівництво "Турецького потоку" остаточне, - Міненерго РФ Джерело фото:gazprom.ru

Рішення про будівництво газового хаба на кордоні Туреччини та Греції є остаточним. Про це заявив міністр енергетики Російської Федерації Алексндр Новак на зустрічі із прем'єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим, повідомили у прес-службі Міненерго РФ.

"Протягом 2011-2014 років Європейською комісією послідовно робилися всі дії, спрямовані на те, щоб не допустити реалізацію цього інфраструктурного проекту. Прикладом може служити навіть те, що протягом 2014 р. двічі Європарламент приймав резолюції, які прямо забороняли реалізацію проекту "Південний потік" на території країн, з якими у нас була домовленість відповідно до міжурядових угод. Крім цього, не були прийняті у строки необхідні дозволи на прокладання газопроводу як по морській, так і по сухопутній частині", - заявив Новак.

Він нагадав, що Росія у грудні прийняла рішення про будівництво нового маршруту газопроводу по території Туреччини з будівництвом хаба на кордоні Туреччини та Греції з об'ємом поставок газу в хаб 63 мільярди кубометрів. "Це рішення, яке вже прийнято, і "Газпром" проводить всі необхідні дії спільно з турецькими партнерами по реалізації даного проекту", - зазначив глава Міненерго РФ.

При цьому Медведєв зазначив, що відхід РФ із проекту "Південний потік" був вимушеним через неможливість його реалізації в умовах, що склалися: "Південний потік - це був хороший проект, ми над ним дуже серйозно працювали. І рішення, яке було прийнято нами, воно має не політичний і, вже тим більше, не емоційний характер. Це юридичне рішення".

Нагадаємо, 1 грудня глава компанії "Газпром" Олексій Міллер підтвердив закриття газопроводу "Південний потік". За даними деяких ЗМІ, ЄС доведеться будувати газопровід від кордону з Туреччиною в разі реалізації нового проекту "Газпрому"