ua en ru

ЄС доведеться будувати газопровід від кордону з Туреччиною у разі реалізації нового проекту "Газпрому", - ЗМІ

ЄС доведеться будувати газопровід від кордону з Туреччиною у разі реалізації нового проекту "Газпрому", - ЗМІ Джерело фото:gazprom.ru
Європейському союзу доведеться самостійно будувати газопровід від кордону з Туреччиною у разі реалізації нового проекту "Газпрому" щодо будівництва нового трубопроводу, який пройде паралельно існуючому Blue Stream.

Європейському союзу доведеться самостійно будувати газопровід від кордону з Туреччиною у разі реалізації нового проекту "Газпрому" щодо будівництва нового трубопроводу, який пройде паралельно існуючому Blue Stream. Про це повідомляє газета "Комерсант".

Передбачається, що газопровід пройде по дну Чорного Моря, а потім по території Туреччини до грецького кордону. Саме там виникне пункт здачі газу, який замінить нинішні хаби, використовувані при отриманні газу за транзит через Україну.

У разі реалізації цього плану вплив Туреччини як країни-імпортера значно зросте, а європейцям доведеться самостійно споруджувати нові газопроводи від хаба на грецько-турецькому кордоні. Альтернативи у них не буде, тому що після завершення нинішнього контракту в 2020 р. "Газпром" може припинити транзит через Україну.

Однак співрозмовники видання на ринку вважають, що в цьому плані є кілька пунктів, які можуть стати серйозною перешкодою для нового угоди з європейцями. По-перше, якщо варіант з поставками газу в Італію у цьому випадку ще можливий, то не зовсім зрозуміло, як будуть забезпечуватися Австрія, Угорщина та Словаччина. Для них доведеться будувати нову газотранспортну систему.

По-друге, створення трубопроводу в Туреччину займе час. Хоча "Газпром" може задіяти старі плани розширення Blue Stream. Зробити це їй доведеться до 2020 р., коли закінчиться контракт про постачання газу.

Нагадаємо, 1 грудня голова компанії "Газпром" Олексій Міллер підтвердив закриття газопроводу "Південний потік" і заявив про домовленості з Туреччиною щодо будівництва нового газопроводу через Чорне море, потужністю 63 млрд куб. м газу в рік.