ru ua

Рішення про фіндопомогу Греції поки не прийнято, оскільки не всі вимоги кредиторів враховані, - Юнкер

Рішення щодо виділення фінансової допомоги Греції поки не прийнято. Незважаючи на досягнуті в останні дні успіхи, не всі вимоги кредиторів виконані і не всі питання прояснені. Таку заяву зробив голова Єврогрупи Жан-Клод Юнкер за підсумками засідання міністрів фінансів країн єврозони, що завершилось в Брюсселі, передає Reuters.

"В першу чергу, парламент Греції на засіданні в неділю (12 лютого) повинен схвалити угоду про умови нової програми фінансової допомоги, досягнуту раніше грецькими партіями. По-друге, необхідні додаткові структурні скорочення витрат у розмірі 325 млн євро в 2012 р., щоб укластися в заданий показник дефіциту. Також ми хотіли б отримати запевнення лідерів грецької коаліції в твердому намірі реалізувати програму реформ", - пояснив Юнкер. "Ми також наголошуємо на необхідності посилення органів моніторингу і управління, які будуть стежити за успішною реалізацією програми реформ", - додав глава Єврогрупи.

Крім того, Юнкер знову підтвердив, що основною метою грецьких реформ, які, за його словами, обов'язково повинні відповідати програмі фінансової допомоги Греції обсягом 130 млрд євро, схваленої в жовтні 2011 р, є зниження держборгу країни до 120% ВВП до 2020 р.

Варто зазначити, що голова Єврогрупи також торкнувся необхідності укладення угоди про схему участі приватного сектора (PSI) в полегшенні боргового тягаря Греції, деталі якого поки не оголошені. "Ми взяли до відома взаєморозуміння, досягнуте між грецькою владою і приватним сектором у питанні PSI, що є необхідною умовою для розблокування другого фінансового пакету", - заявив Юнкер. За його словами, якщо угода з приватним сектором буде досягнута і всі вимоги кредиторів враховані, Єврогрупа дасть зелене світло фінансовій допомозі Греції вже наступного тижня.

Нагадаємо, 9 лютого ц.р. лідери трьох провідних політичних партій Греції домовилися про умови нової програми фінансової допомоги з боку Євросоюзу і Міжнародного валютного фонду (МВФ). Подробиці угоди невідомі, проте раніше уряд офіційно повідомив, що узгоджені всі пункти, крім одного. Правляча в Греції коаліція погодилася скоротити держвидатки на 3,3 млрд євро в поточному році (еквівалентно 1,5% від ВВП країни). Крім того, уряд обіцяв, що в червні 2012 року будуть визначені додаткові заходи економії обсягом 10 млрд євро на період 2013-2015 роках.

Мінімальний розмір оплати праці в Греції, відповідно до рекомендацій МВФ, буде знижений на 22%, а робочий штат у державному секторі буде скорочений на 150 тис. чоловік до 2015 р.

Греції необхідно отримати нові кредити до 20 березня 2012 р. - дати погашення держоблігацій на 14,5 млрд євро. При цьому, як повідомили джерела в урядових колах єврозони, остаточні домовленості з Євросоюзом, Європейським центральним банком (ЄЦБ) і МВФ повинні бути досягнуті до 15 лютого 2012 р., щоб залагодити всі формальності до 20 березня. У разі провалу переговорів Греція не зможе розплатитися з держателями облігацій і оголосить дефолт.

У жовтні 2011 р. лідери Євросоюзу схвалили нову програму фінансової допомоги Греції обсягом 130 млрд євро. Паралельно почалися переговори з банками - власниками грецьких держоблігацій про списання Афінам частини основного боргу за бондами.