Рішення НБУ про визнання ПриватБанку неплатоспроможним є правомірним, - суд

Рішення НБУ про визнання ПриватБанку неплатоспроможним є правомірним, - суд
Ілюстративне фото (УНІАН)

Суд остаточно визнав ПриватБанк неплатоспроможним

Окружний адміністративний суд міста Києва підтвердив правомірність прийнятого Національним банком рішення про віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних. Про це йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

Зокрема, суд відмовив клієнтові ПриватБанку Д.Касьяненку у  задоволенні позову до Національного банку, Кабінету міністрів, Фонду гарантування вкладів фізосіб, за участі третіх осіб - Міністерства фінансів України, КБ "Приватбанк", Міністерства юстиції України про скасування рішень.

Зазначається, що до суду клієнт банку звернувся ще у грудні 2016 року. У своєму позові він просив суд скасувати  рішення про віднесення цього банку до категорії неплатоспроможних та запровадження в ньому тимчасової адміністрації.

"Після всебічного дослідження обставин справи Окружний адміністративний суд міста Києва виніс рішення у справі № 826/20453/16, яким повністю відмовив у задоволенні цього позову", - зазначили в прес-службі.

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів України постановив рішення про входження до капіталу ПриватБанку. Держава взяла на себе відповідальність за подальшу долю банку та його клієнтів, що призвело до націоналізації банку. Наразі банк працює у звичайному режимі та виконує зобов’язання перед клієнтами та партнерами.

Як повідомляло РБК-Україна 2 жовтня 2017 року, ПриватБанк вчасно не виплатив заборгованість Нацбанку - близько 12 млрд гривень. На цю заборгованість нараховані відсотки в розмірі 198,9 млн гривень. Загальна ж сума боргу банку по кредитах перед регулятором становить 12,025 млрд гривень.

У грудні 2016 року міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що колишнім власникам ПриватБанку Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову може загрожувати кримінальна відповідальність, у разі невиконання своїх обіцянок реструктуризувати кредитний профіль. Так, ПриватБанк довели до неплатоспроможності, згідно із законом України за такі дії передбачена серйозна відповідальність.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся