Рішення НАЗК - дозвіл на приховування статків, - Transparency International

НовиниПолітика    14.08.2016 - 21:32
Фото: Олександр Калітенко назвав наслідки запуску системи
Фото: Олександр Калітенко назвав наслідки запуску системи

Запуск системи e-декларування без атестата дозволить корупціонерам уникнути відповідальності

Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) про запуск системи електронних декларацій без сертифікації Держспецзв'язку фактично є дозволом на приховування реальних статків. Про це заявив старший аналітик "Transparency International Україна" Олександр Калітенко в ефірі "Громадського".

"Якщо Корчак (голова НАЗК - ред.) запустить систему без атестату відповідності - це буде означати, що ніхто не буде притягнутий до відповідальності і ніхто не сяде на 2 роки в тюрму, подавши декларацію в цю систему", - сказав Калітенко.

За його словами, треба запустити систему виключно після сертифікації, оскільки законодавство зобов'язує держслужбовця подавати декларацію лише один раз.


"Першими інформацію внесуть ті, хто хотів би приховати статки і, власне, повторну подачу, коли вже буде атестат відповідності, ми не зможемо вимагати від них, тому що вони вже виконали вимоги законодавства: один раз подали декларацію до такої системи", - зауважив правозахисник.

Калітенко нагадав, що раніше президент Петро Порошенко двічі запевняв, що система запрацює у повному обсязі 15 серпня.

"Якщо не станеться запуску прозорої системи декларування - весь світ побачить, що він (Порошенко - ред.) не має щирих намірів боротьби з корупцією та покриває корупціонерів", - додав Калітенко.

Нагадаємо, раніше голова НАЗК Наталя Корчак заявила, що система електронного декларування запрацює з 15 серпня, попри відсутність захисту даних.

On Top