Рішення ЄК про доступ "Газпрому" до OPAL суперечить угоді про асоціацію, - Порошенко

НовиниПолітика    10.11.2016 - 21:29
Фото: Петро Порошенко
Фото: Петро Порошенко

Також це суперечить договору про Енергетичне співтовариство

Рішення Європейської Комісії щодо розширення доступу російського "Газпрому" до газопроводу OPAL не відповідає духу угоди про асоціацію між Україною та ЄС та договору про Енергетичне співтовариство. Про це заявив президент України Петро Порошенко у ході телефонної розмови з комісаром ЄС Йоганнесом Ганом, повідомляє прес-служба Порошенка.

Як зазначається, у ході розмови важливу увагу було приділено завершенню ратифікації угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також проблемі зміцнення енергетичної безпеки в Європі.

"Глава держави наголосив, що рішення Європейської Комісії щодо розширення доступу "Газпрому" до газопроводу OPAL не відповідає духу угоди про асоціацію між Україною та ЄС та договору про Енергетичне співтовариство", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Міністерстві закордонних справ України схвалення такого роду рішення ЄК щодо гозопроводу без проведення попередніх консультацій з українською стороною вважать порушенням статті 274 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, якою передбачається взаємне урахування сторонами потенціалу та спроможностей енергетичної інфраструктури одна одної, а також проведення консультацій та координації своїх дій у сфері забезпечення безпеки постачань енергетичних ресурсів. 

On Top