Рентабельність ДТЕК постраждала від новопридбаних активів, - експерт

Рентабельність українського енергетичного холдингу ДТЕК у 2012 р. знизилася через низьку рентабельність придбаних активів. Про це сказав директор департаменту досліджень інвесткомпанії "Кінто" Володимир Овчаренко.

За його словами, оскільки зростання операційного грошового потоку було меншим, ніж сума придбань, зменшилися і кошти на рахунку холдингу.

Овчаренко також додав, що чистий дохід компанії, а також її прибуток, як і абсолютний розмір прибутку і операційного грошового потоку, в 2012 р. збільшилися за рахунок придбань - "Західенерго", "Донецькобленерго", "Дніпроенерго", "Дніпробленерго" і "Крименерго".

Нагадаємо, український енергетичний холдинг ДТЕК показав негативний вільний грошовий потік в 2012 р. на рівні 1,3 млрд грн у порівнянні з 2,4 млрд грн позитивного результату в 2011 р. Готівкові грошові кошти холдингу та їх еквіваленти скоротилися з 10,4 млрд грн в 2011 р. до 5,3 млрд грн за підсумками 2012 р.

Капітальні витрати ДТЕК у 2012 р. виросли на 135,8%, що пов'язано з необхідністю реалізації інвестиційних програм у рамках знову придбаних підприємств, а також проекту з будівництва вітроферми у Ботієвому і склали 10,193 млрд грн за підсумками 2012 р.

Крім того, за рік холдинг витратив близько 2,8 млрд грн на проекти сталого розвитку, що вдвічі перевищує показники 2011 р. На утримання об ' єктів соціальної сфери та об'єктів непромислової групи компанія витратила близько 514 млн грн, інвестиції в охорону праці склали 616 млн грн, а екологічні витрати на охорону навколишнього середовища - близько 1,6 млрд грн.

Чистий консолідований прибуток ДТЕК за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ) в 2012 р. склала 5,9 млрд грн. Рентабельність компанії з валового прибутку в 2012 р. зменшилася на 10,1% і склала 14,2%.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся