Референдум про незалежність Каталонії може бути перенесений на 2016 р. в обмін на ряд економічних преференцій

У Каталонії можуть перенести референдум про незалежність в обмін на ряд економічних преференцій. 

У Каталонії можуть перенести референдум про незалежність в обмін на ряд економічних преференцій. Про це повідомляє "Комерсант- Україна".

Вчора в Каталонії відбулася наймасовіша за останній час акція на підтримку створення незалежної держави. Її учасники зокрема протестували проти можливого перенесення референдуму, який планувався на 2014 р. Голову регіонального уряду Артура Маса підозрюють у тому, що він веде таємні переговори з центральною владою і має намір відмовитися від проведення в 2014 р. референдуму про незалежність в обмін на ряд економічних преференцій.

За даними газети El Pais, 29 серпня відбулася таємна зустріч між прем'єром Іспанії Маріано Рахоєм і лідером регіонального уряду Артуро Масом. І хоча конкретних домовленостей на ній досягнуто начебто не було , політики вирішили продовжувати контакти в тому ж форматі.

Головне питання, яке стоїть на порядку, - чи буде влада Каталонії, як передбачалося раніше, проводити в 2014 році референдум про незалежність. Останні заяви Артура Маса свідчать про те, що коригування початкових планів цілком реальна. Політик обіцяє і далі домагатися згоди центральної влади на проведення референдуму, однак не виключає можливості відстрочки до 2016 року. За словами Маса, заплановані на цей рік регіональні вибори можуть відбутися у формі референдуму. У цьому випадку чи не єдиною темою передвиборної кампанії стане статус Каталонії. А перемога націоналістів дозволить їм провести через парламент декларацію про незалежність регіону від Мадрида.

Центральна влада Іспанії всіляко лобіюють перенесення голосування про майбутнє Каталонії на 2016 рік. У Мадриді сподіваються, що економічна ситуація в країні до цього часу помітно поліпшиться, що позначиться і на рівні націоналістичних настроїв в автономії. Поки що, за даними каталонського Центру вивчення громадської думки, 54% жителів самого східного регіону Іспанії виступають за незалежність від Мадрида.

В оточенні Артура Маса стверджують, що просто так Змінювати свої плани регіональна влада не буде: у відповідь на відмову каталонців від референдуму Мадрид повинен буде провести фіскальну реформу, яка дозволить регіонам- донорам відраховувати до загального бюджету країни менші суми, ніж зараз.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся