Реанімувати вугільну галузь Україні можливо за рахунок передачі в концесію держшахт, - Укрвуглепрофспілки

НовиниЕкономіка    23.08.2011 - 15:11

Передача в концесію державних вугледобувних підприємств дозволить швидко і на довгий термін залучити інвестиції в цю галузь Україні, заявив заступник голови Профспілки працівників вугільної промисловості В'ячеслав Мосендз.
«Концесія - одна з форм державно-приватного партнерства (ДПП). Шляхом передачі державних вугледобувних підприємств у концесію держава вирішує одну з найважливіших проблем галузі - гострий дефіцит інвестицій», - сказав Мосендз.
Він вважає, що якщо інвестор бере в концесію шахту, «то він відповідає за все: і за охорону праці, і за заробітну плату, і за розвиток підприємства». «При цьому держава здійснює контроль за виконанням взятих на себе інвестором зобов'язань», - зазначив заступник голови Укрвуглепрофспілки.
У той же час, на думку В'ячеслава Мосендза, будь-яка форма ДПП, у тому числі - концесія, буде залежати в першу чергу від того, хто є партнером держави, а головне, з якою метою вони приходять на вугледобувні підприємства. «В Україні, на жаль, існує декілька негативних прикладів ДПП. Зокрема, по підприємству «Олександріявугілля». Там приватники просто угробили об'єднання. В результаті постраждали десятки тисяч людей. Тому державі при визначенні приватного партнера необхідно дивитися в першу чергу на його платоспроможність і досвід», - нагадав він.
11 серпня Міністерство енергетики та вугільної промисловості оголосило конкурси з передачі в концесію цілісних майнових комплексів двох державних підприємств «Ровенькиантрацит» і «Свердловантрацит».
ДП «Ровенькиантрацит» об'єднує 5 шахт (№ 81 «Київська», ім. Вахрушева, ім. Дзержинського, ім. Космонавтів, ім. Фрунзе), шахтоуправління «Ровеньківське» і 3 збагачувальні фабрики («Вахрушівського», «Комендантська», «Ровеньківська»).
ДП «Свердловантрацит» об'єднує 5 шахт («Должанська-Капітальна», ім. Свердлова, «Червоний партизан», «Харківська», «Центросоюз») і три збагачувальні фабрики («Червонопартизанська», «Свердловська», «Центросоюз»).

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top