ua en ru

Реалізацію неякісного палива ведуть переважно дискаунтери, - Держекоінспекція

Реалізацію неякісного палива ведуть переважно дискаунтери, - Держекоінспекція Фото: реалізацію неякісного палива ведуть переважно дискаунтери (flickr)

Випадки виявлення неякісного пального переважно фіксуються у мережах економ-сегменту - Мotto, SUNOIL, "Укрпетроль", "Брент Ойл" та ін.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані Державної екологічної інспекції( ДЕІ), надані enkorr.

Невідповідність технічному регламенту було зазначено за такими фізико-хімічними показниками як вміст сірки, детонаційна стійкість, об'ємна частка бензолу, масова частка кисню, об'ємна частка кисневмісних сполук і температура спалаху в закритому тиглі.

За даними Держекоінспекції, на 3 АЗС, що працюють під брендом Мotto (ТОВ "Мотто Рентал" і ТОВ "Ларсен ЛТД"), було виявлено порушення характеристик бензинів.

Так, на одній АЗС у Чернігові в бензині А-92 об'ємну частку метанолу було перевищено у п'ять разів і вона становила 14,1 мг, а об'ємну частку бензолу було перевищено у 2,2 рази, до 2,2 мг. Порушення за цими ж характеристиками було зафіксовано й на інших станціях Мotto.

У бензинах, що реалізуються на АЗС SUNOIL у Дніпропетровську, виявлено перевищення за об'ємною часткою бензолу (1,7 мг за норми 1) й масової частки кисню (7,1 мг за норми 2,7 мг). Крім того, було перевищено показники наявності кисневмісних сполук (метанол, прості ефіри).

За результатами перевірки, з порушеннями якісних показників бензинів потрапили також чотири зразки, відібрані у мережі "Укрпетроль". У трьох випадках дослідження показало перевищення сірки. Наприклад, на станції в Бердичеві цей показник було перевищено в 11 разів і він становить 117 мг.

При нормі температури спалаху в закритому тиглі дизельного пального 55° на одній АЗС мережі "Брент Ойл" (ТОВ "Брент Оіл-95" і ТОВ "Октан-95") вона склала 27°, на іншій - 50,5°. Також у ДП й бензинах цієї мережі було перевищено показники сірки й виявлено нестачу октанового числа у бензинах.

Крім того, у продажу некондиційного пального Держекоінспекцією було викрито АЗС, якими управляють ТОВ "Тисарк", ТОВ "Рута Нова-К", ТОВ "Макс-19" та ін.

Видання також зазначає, що всі зазначені мережі АЗС належать до так званих дискаунтерів, що торгують пальним за мінімальними цінами. Тим часом наразі Держеконінпекція не зафіксувала жодного випадку якісних відхилень у мережах середнього й верхнього цінового діапазону.

Як повідомляв enkorr, навесні і влітку поточного року Інститут споживчих експертиз провів масштабні дослідження бензинів А-92, А-95 і дизпаливо на АЗС. За результатами лабораторних досліджень були виявлені масові відхилення від встановлених параметрів в мережах SunOil, Мotto, "БРСМ", "Брент Ойл" і "Ас Ойл".

У бензинах "БРСМ" і SunOil були виявлені Аміни - токсична речовина, заборонена до використання в паливах не тільки в Україні, але і в Європі і США. В результаті інститут був змушений заявити про припинення програм маркетингової підтримки зазначених мереж.