ru ua

Розвиненим країнам варто зберегти стимулюючу монетарну політику, - МВФ

Розвиненим країнам варто зберегти стимулюючу монетарну політику, - МВФ Фото: Міжнародний валютний фонд

На уповільнення економічного зростання впливають волатильність фінринків, зниження сировинних цін, ослаблення потоку капіталу та знецінення нацвалюти ринків

Продовжувати стимулюючу монетарну політику розвиненим країнам варто для того, щоб підтримати і прискорити економічне зростання. Про це йдеться в огляді перспектив і викликів для глобальної економіки, опублікованому Міжнародним валютним фондом (МВФ) напередодні зустрічі 4 - 5 вересня "Великої 20-ки" міністрів фінансів і керівників Центробанків, в Анкарі (Туреччина).

В огляді йдеться, що світове економічне зростання залишається стриманим, відображаючи уповільнення економік і слабке відновлення розвинених. На ситуацію значно впливають зростання волатильності фінансових ринків, зниження сировинних цін, ослаблення потоку капіталу, знецінення національних валют ринків, що розвиваються та ін.

Що стосується економічної активності розвинених країн, то вона буде поступово зростати у другій половині 2015 р., а також у 2016 р. Для ринків, що розвиваються залишок цього року буде схожим на ситуацію 2014 р. В деяких країнах фонд очікує відновлення в 2016 р.

У більшості країн, що розвиваються, за даними МВФ, можливості для підтримки економічного зростання обмежені. Зниження цін на сировину призвело до зростання інфляції, а значить, збільшила вразливість економік цих країн.

В цілому, на думку фонду, спільна політика країн повинна бути спрямована на те, щоб знизити диспропорції росту. Також МВФ закликає до рішучих структурних реформ в країнах "Великої 20-ки", які б збільшили потенційний обсяг виробництва і продуктивності праці. Крім того, реформи мають бути спрямовані на товарні ринки країн зони євро, так і, наприклад, на ринок Японії.

Нагадаємо, Група Світового банку та МВФ зустрінуться в 2018 р. в Індонезії.