ru ua

Розробнику "схеми Курченка" винесено обвинувальний вирок

Розробнику "схеми Курченка" винесено обвинувальний вирок Фото: прокуратура

Підозрюваний уклав з прокурором угоду про визнання винуватості

Розробнику так званої "схеми Курченка" по махінаціям з нафтою винесено обвинувальний вирок. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Генеральної прокуратури України.

Як зазначається, в Одеській області у ході розслідування "схеми Курченка" притягнуто до відповідальності одного з організаторів фіктивного вивезення 800 тис. тонн нафтопродуктів.

"У ході розслідування злочинної схеми вже винесено обвинувальний вирок фігуранту оборудок з нафтопродуктами. Так, підприємця, якого у лютому 2017 року затримали у м. Дніпро співробітники Управління Служби безпеки України в Одеській області, визнано винним в організації схеми фіктивного вивезення палива через Одеську область та підробленні документів", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що підозрюваний уклав з прокурором угоду про визнання винуватості.

Крім того, повідомляється, що прокуратура Одеської області у рамках розслідування у кримінальному провадженні за фактом ухилення від сплати до бюджету 1,2 млрд грн платежів та ввезення на територію України 800 тис. тонн нафтопродуктів за "схемою Курченка", повідомила про підозру посадовій особі - капітану, який здійснював судозаходи до Ренійського морського порту з метою маскування фіктивного вивезення нафтопродуктів, суд надав дозвіл на затримання та доставку ще шести капітанів, які підозрюються у підробленні документів.

Також у ході розслідування повідомлено про підозру трьом державним інспекторам Одеської митниці, а також колишньому керівнику підконтрольної компанії і головному диспетчеру цього підприємства, накладено арешт на майно трьох підприємств та на чотири річкових танкери і баржі.

Нагадаємо, 4 лютого 2017 року суд заарештував розробника "схеми Курченка" з можливістю застави.