ua en ru

Розслідування про автопарк співробітників СБУ вийшло в ефір, незважаючи на погрози спецслужби

Розслідування про автопарк співробітників СБУ вийшло в ефір, незважаючи на погрози спецслужби Фото: в Україні вийшло розслідування про автопарку СБУ

Співробітники СБУ їздять на автомобілях вартістю в кілька десятків тисяч доларів

Розслідування про автопарк співробітників Служби безпеки України вийшло в ефір, незважаючи на погрози журналістам з боку спецслужби. Програма розслідувань "Схеми" з цим сюжетом опублікована на сайті "Радіо Свобода".

Журналісти дослідили образ життя співробітників Головного управління контррозвідки в сфері економічної безпеки СБУ, зафіксувавши автомобілі, якими вони користуються і проаналізувавши їхню вартість. Зокрема, журналісти зафіксували, як на парковку управління неодноразово заїжджали преміальні Lexus і BMW, вартість останнього знаходиться на рівні 60 тис. доларів. Його водій розповів, що не працює в управлінні, а ходить на допити. За даними журналістів, номери цього авто відсутні в реєстрах правоохоронців, що може свідчити про те, що це оперативні номера.

Крім того, серед авто, які часто бачать біля управління, є Volkswagen Tоuareg, який коштує близько 50 тис. доларів. За даними джерел програми "Схеми", його водій Дмитро Беззубенко займає посаду одного із заступників начальника управління.

Як припускають журналісти, співробітник СБУ Віталій Крисько їздить на роботу на Acura за близько 25 тис. доларів, який знаходиться у власності зареєстрованої в Криму Тетяни Крисько. А Toyota Land Cruiser вартістю 60 тис. доларів ймовірно використовує заступник начальника управління Дмитро Бузницький, хоча авто зареєстровано на 63-річну диспетчера "Укрводшлях" Єлизавету Бузницьку, зарплата якої по декларації не перевищує 250 доларів на місяць.

Також повідомляється, що ще один автомобіль BMW GT, який коштує близько тис. доларів використовує чоловік Олексій, однак він відмовився визнавати, що працює в СБУ. А співробітник Юрій Борейчук їздить на Toyota Land Cruiser за 70 тис. доларів.

Нагадаємо, раніше "Радіо Свобода" заявило про тиск з боку СБУ. Зокрема, за півтори години до виходу в ефір цього розслідування журналісти отримали лист від СБУ з натяком на кримінальну відповідальність у разі виходу сюжету