ua ru

Розрахунки по заборгованості України за газ, поставлений в 2013 р., відбуватимуться за старою ціною, - "Газпром"

Розрахунки по заборгованості України за газ, поставлений ВАТ "Газпром" у 2013 р., будуть відбуватися за старою ціною.

Розрахунки по заборгованості України за газ, поставлений ВАТ "Газпром" у 2013 р., будуть відбуватися за старою ціною, діючою до підписання додаткової угоди про встановлення ціни на газ в 268,5 дол. за 1 тис. куб. м. Про це повідомив в ході телефонної конференції перший заступник голови департаменту «Газпрому» Олександр Іванніков.

За словами представника "Газпрому", терміни оплати заборгованості за умовами контракту встановлені до кінця січня 2014 р., однак "можливо, Україна звернеться з проханням про пролонгацію".

17 грудня 2013 р. між РФ і Україною було підписано доповнення до газового контракту, який передбачає ціну на газ для України на рівні 268,5 дол. за 1 тис. куб. м (раніше ціна становила приблизно 400 дол. за 1 тис. куб. м). Як повідомлялося, згідно з умовами документа РФ та Україна повинні укладати додаткові угоди до газового контракту до 10 числа першого місяця кожного кварталу поставки та щокварталу продовжувати дію знижки.

Україна кілька років вела переговори з Росією про зниження ціни поставок газу. У 2012 р. країна закупила у РФ понад 32 млрд куб. м газу.