ru ua

В Раді зареєстрували громадський законопроект про процедуру підготовки нової Конституції

Після суспільного резонансу секретаріат Верховної Ради України все ж зареєстрував законопроект, підготовлений коаліцією громадянського суспільства "Народна Конституція" про процедуру підготовки проекту нової Конституції України".

Документ зареєстрований під номером 3781.

Як зазначається, раніше секретаріат, посилаючись на розпорядження голови Верховної Ради Володимира Гройсмана, відмовляв у реєстрації даного законопроекту.

Нагадаємо, першим результатом діяльності коаліції стала підготовка законопроекту, покликаного визначити порядок підготовки нової Конституції України.

Законопроект, у розробці якого брали участь відомі конституціоналісти як Ігор Коліушко, Юлія Кириченко, Геннадій Друзенко, а також громадські активісти-члени Коаліції, був презентований наприкінці грудня минулого року.

На прохання коаліції народні депутати Сергій Тарута (позафракційний), Іван Мірошніченко, Наталія Веселова та Олексій Скрипник ("Самопоміч"), Олександр Кірш, Микола Княжицький та Віктор Романюк (Народний Фронт), Віктор Чумак, Леонід Козаченко та Єгор Фірсов ("БПП"), Ігор Луценко ("Бітьківщина") підписали законопроект "Про процедуру підготовки проекту нової Конституції України" та 14 січня 2015 року подали його на реєстрацію до Апарату ВР.

За даними ЗМІ, голова ВР Володимир Гройсмана доручив апарату ВР замість зареєструвати законопроект, направити його до Комітету з питань правової політики та правосуддя для "для внесення пропозицій щодо наявності підстав для реєстрації".

У зв'язку з цим депутати закликали секретаріат Верховної Ради України негайно зареєструвати даний законопроект для ініціювання його розгляду відповідно процедурі в профільних комітетах парламенту.

Після заяв авторів законопроекту та народних депутатів, які його внесли, законопроект був зареєстрований 18 січня 2016 року у Верховній Раді України.

Громадські організації, що входять до коаліції заявили, що вони будуть уважно спостерігати за розглядом цього суспільно важливого законопроекту та планують організацію компанії його публічного лобіювання.

На їхню думку, реалізація установчої влади народу відбувається шляхом обрання спеціального органу установчої влади народу (Конституційні Збори), покликаного підготувати проект нової Конституції України на підставі результатів широких громадських обговорень для винесення його на всеукраїнський референдум. Ухвалення нової Конституції України в установчий спосіб - єдино можливий вихід з перманентного кризового стану, в якому перебуває Україна, пишуть ЗМІ.

Нагадаємо, коаліція громадянського суспільства "Народна конституція" була створена у вересні 2015 року для започаткування інклюзивного конституційного процесу через формування спеціального органу установчої влади , уповноваженого розробити проект нової Конституції України для її подальшого ухвалення на всенародному референдумі.

До коаліції входять ГО "Конституційний конвент" (Віталій Чудновський, Геннадій Друзенко, Володимир Полочанінов, Вікторія Подгорна, Сергій Опря), громадський рух "Україна - це я" (Сергій Іванов, Вячеслав Богуславський, Олексій Жмеренецький), Глобальна мережа українців "Global Ukraine", Міжнародний центр перспективних досліджень (Василь Філіпчук, Сергій Кіщенко), Центр політико-правових реформ (Ігор Коліушко, Юлія Кириченко), ВГО "Українська стратегія" (Анатолій Пінчук), ГО "Єдиний український призов" (Костянтин Паршин), суддя Конституційного суду у відставці Віктор Шишкін та громадські діячі Тарас Стецьків, Віктор Жердицький.