У Раді просять Кабмін підтримати програму з надання житла військовим

НовиниСуспільство    18.05.2017 - 11:03
Фото проекту (ЦЕНЗОР)
Фото проекту (ЦЕНЗОР)

Замовниками проекту виступають Міністерство оборони і Міністерство внутрішніх справ

На засіданні парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони народні депутати розглянули можливість впровадження новітніх механізмів забезпечення житлом військовослужбовців та правоохоронців. Відповідний проект представив голова правління Державної іпотечної установи Андрій Камуз, повідомляють українські ЗМІ.

За його словами, суть проекту полягає в тому, що тепер військовослужбовці зможуть оформити іпотеку на житло і після 20 років лізингу отримати його в приватну власність. Замовник - Міністерство оборони і Міністерство внутрішніх справ, які будуть надавати локацію і реєстр співробітників, які хочуть використовувати цю програму. Торги і закупівля житла буде проходити через систему "Прозорро", для того щоб був повний контроль за вартості цього житла і для того, щоб зменшити цю вартість в перспективі.

"Ця програма не передбачає першого внеску. І, наприклад, якщо військовослужбовець буде передислокований, то платежі, які вже оплачені, будуть враховуватися в метрах квадратних і людина не втратить гроші через девальвацію. Також якщо людина закінчить свою службу або буде мати бажання закрити це питання, то вона отримає ті кошти, які були виплачені по вартості квартири. У перший рік дії цієї програми можна буде забезпечити 8000 учасників та їхніх сімей", - зазначив він.

Сьогодні держава передбачає, що квартири отримають ті військовослужбовці, які стоять у черзі на її отримання. Як зазначає видання, процес формування цієї черги не прозорий і не дає жодних гарантій.

"Ця проблема існує не тільки для військовослужбовців Міноборони, а для всіх структур безпеки і оборони. Ми неодноразово говорили, що потрібно змінювати саму суть механізму. Запропонована програма є добровільною. Ми вважаємо, що вона буде надпопулярною. Вона дасть можливість купувати житло діючим працівникам, які прийшли на службу і чудово розуміють, що якщо вони зараз входять у цю програму, то через 20 років служби вони мають у власності квартиру", - заявив заступник міністра оборони Олег Шевчук.

У Міністерстві внутрішніх справ ініціативу підтримав Державний секретар Олексій Тахтай, після чого депутати обговорили представлену програму та одностайно підтримали і прийняли рішення направити звернення до Кабінету міністрів з проханням підтримати зазначену програму з метою впровадження нових підходів забезпечення житлом українських захисників.

altaltaltaltaltalt

Нагадаємо, згідно з останніми даними щодо ситуації на Донбасі, бойовики обстріляли мирних жителів в районі селища Крута Балка (Ясинуватський район Донецької області), в результаті чого загинули дві людини і одна отримала поранення.

On Top