Раді запропонують підтримати законопроект про стимулювання альтернативної енергетики

НовиниЕнергетика    18.03.2015 - 12:32

Профільний комітет Верховної Ради сьогодні розгляне законопроект "Про внесення змін у деякі закони України щодо конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії", розроблений групою депутатів під координацією першого заступника комітету ВР з ПЕК Олександра Домбровського.

За словами голови підкомітету з питань відновлюваної енергетики ВР Олександра Ливика, парламентаріям буде запропоновано проголосувати за законопроект за основу і в цілому. "Цей законопроект задовольняє всіх учасників ринку, і в його розробці брали участь представники всіх фракцій. Недавні дії НКРЕ, коли були на 50-55% знижений "зелений тариф" дали дуже поганий сигнал іноземним інвесторам, які вже вклалися в українську відновлювальну енергетику. Насамперед це ЄБРР, який інвестував близько 1,5 млрд євро і китайська державна компанія СНБМ, що витратила більше 1 млрд дол. Нам потрібно якомога швидше прийняти закон, щоб дати сигнал міжнародного бізнесу, що ми виконуємо свої зобов'язання і є надійними партнерами", - підкреслив він.

Він пояснив, що спочатку було зареєстровано чотири співзвучних законопроекти на цю тему. Зараз йде щільна робота з авторами альтернативних проектів, щоб внести всі необхідні поправки і в сесійний зал вийти консолідовано і показати повний конструктив іноземним інвесторам.

"Чинний закон обмежує доступ широкого кола інвесторів - були виписані терміни, відсутнє коректно прописане поняття біомаси, була вимога щодо місцевої складової для всіх типів виробництва, що ніяк не стимулювало вітчизняного виробника. Зараз ми навпаки прописали спеціальні надбавки до "зеленим" тарифом у разі застосування під час будівництва об'єкта альтернативної електроенергетики обладнання українського виробництва", - пояснив Лівік.

При цьому в законопроекті захищені права інвесторів. Коефіцієнти "зеленого" тарифу для об'єктів електроенергетики, які будуть введені в експлуатацію після 1 квітня 2015, знижені з урахуванням актуальної вартості технологій виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії із збереженням адекватного рівня рентабельності таких проектів для підтримки інвестиційної привабливості галузі.

Оскільки ціни на обладнання для ВДЕ в останні роки впали, нові станції будуть використовувати більш низький тариф, а для тих станцій, які були побудовані в 2010-2013 рр. тариф повинен бути колишній для збереження рентабельності.

"Кабмін пропонує підтримувати атомну енергетику. Але не можна забувати, що атомні електростанції дісталися нам від СРСР, а якщо б будувалися зараз, то тариф був би зовсім інший. А через 15 років вони вичерпають свій ресурс і нам потрібно буде виводити їх і експлуатації. Ніж через 15 років замінити 2-3 млн МВт електроенергії? Україна підписала "третій енергопакет" ЄС і потрібно пам'ятати про наших зобов'язаннях, частку альтернативної енергетики довести до 11% у 2020 році", - зазначив він.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top