Раді пропонують спростити дозвільну систему для 80% будівництв

Раді пропонують спростити дозвільну систему для 80% будівництв

Група народних депутатів спільно з Держархбудінспекцією ініціює зміни до містобудівного законодавства, які спростять дозвільну систему для 80% будівництв і перешкоджають поширенню будівельних афер. Відповідний законопроект №4733-1 зареєстрований у Верховній Раді України, повідомив народний депутат України Дмитро Андрієвський під час проведення круглого столу "Децентралізація сфери містобудування у контексті системних реформ", який 7 червня відбувся в Мінрегіоні.

"Сьогодні слід шукати баланс між дерегуляцією бізнесу і питаннями контролю, відповідальності органів державної влади та місцевого самоврядування, - переконаний Дмитро Андрієвський. - Тому група народних депутатів з участю ДАБІ та Мінрегіону розробили відповідний законопроект, який передбачає запровадження європейського досвіду. Ми відходимо від категорійності будівництва і оцінюємо об'єкт за класами наслідків: незначний, середній і значний. Причому, для будівництва об'єктів незначного класу наслідків пропонується ввести заявний дозвільний принцип шляхом подачі повідомлення. Він охопить 81% всіх будівництв в країні".


Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев повідомив, що необхідність внесення змін до чинного містобудівного законодавства обумовлено зловживаннями з боку недобросовісних забудовників та зростанням кількості проблемних будівництв.

"Чинне законодавство ділить об'єкти будівництва трьох класів наслідків на п'ять категорій складності і встановлює різний порядок оформлення дозвільної документації. В результаті об'єкти з середнім класом відповідальності можна починати будувати як за декларативним, так і за дозвільним принципом. Це створює простір для зловживань і будівельних афер з боку недобросовісних забудовників, - зазначив Олексій Кудрявцев. - Під виглядом III категорії складності часто будують величезні житлові комплекси. Як наслідок – відсутність прибудинкової території, паркомісць, пандусів, протипожежних під'їздів, сумнівна якість будівельних матеріалів. Тисячі інвесторів стають заручниками будівельних аферистів, залишаючись без житла, і без грошей".

За словами ініціаторів законопроекту, пропонується відмовитися від надмірного регулювання у вигляді категорій складності будівництва і використовувати в подальшому тільки класи наслідків - незначний, середній і значний. Законодавчі зміни передбачають спрощення дозвільної системи для будівництв незначного класу наслідків - приватні та малоквартирні будинки, невеликі адміністративно-побутові будівлі. Громадяни подаватимуть тільки повідомлення і зможуть приступати до будівництва на наступний день після його напрями. Таким чином, буде автоматично скасована процедура повернення документів на доопрацювання. Будівництво середнього та значного класів наслідків пропонується здійснювати по дозвільній системі.

Прийняття законопроекту, на думку народних депутатів, гарантує законність будівництва, зменшить кількість будівельних афер, захистить інтереси інвесторів, забезпечить умови доступності для маломобільних груп населення, зобов'яже забудовників враховувати потреби суспільства в об'єктах соціально-побутового призначення.

Присутні на засіданні круглого столу мери міст, які отримали повноваження держархбудконтролю, повністю підтримали законодавчу ініціативу і зазначили, що зазначені зміни до законодавства будуть сприяти посиленню впливу громади на сферу містобудування.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся