У Раді до другого читання готується законопроект, який може зробити телемовлення платним

НовиниСуспільство    22.08.2016 - 09:45
Фото: перегляд телевізора в Україні може подорожчати
Фото: перегляд телевізора в Україні може подорожчати

Законопроект скорочує перелік мовників універсальної програмної послуги

У Верховній Раді триває підготовка до другого читання законопроекту, який переведе відносини телеканалів і провайдерів в комерційну площину. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "Тримаємо руку на пульті: популярні телеканали вимагають грошей за свій ефір".

Зокрема, після прийняття законопроекту українські медіагрупи зможуть вимагати з провайдерів оплату свого продукту, що, відповідно, позначиться і на вартості послуг провайдерів для абонентів.


Ініціаторами нововведень виступили "1+1 Медіа" і StarLightMedia, які вважають справедливою плату в 2,5 гривні за кожного абонента в місяць.

Автором законопроекту №3504, що відкриває шлях до запровадження плати за трансляцію низки телеканалів, є голова парламентського комітету свободи слова та інформполітики Вікторії Сюмар ("Народний фронт"). У документі йде мова про скорочення переліку мовників універсальної програмної послуги (УПП) - соціального пакету, обов'язкового для ретрансляції на території України. Згідно з текстом законопроекту, в УПУ залишаться тільки суспільне (державне) мовлення, телеканал "Рада" та регіональні мовники. Ретрансляція інших каналів стане предметом комерційних домовленостей.

За прогнозами медійників, законопроект буде поданий до другого читання вже у вересні, і з великою часткою ймовірності - прийнятий.

Нагадаємо, планується, що у вересні Рада також розгляне пропозиції президента України Петра Порошенка до ветованого закону про амністію.

On Top