ru ua

Парламент виділив 480 млн грн на охорону здоров'я

Верховна Рада України виділила 480 млн грн на охорону здоров'я.

Верховна Рада України виділила 480 млн грн на охорону здоров'я. Це випливає з висновку комітету ВР з питань бюджету щодо законопроекту № 3000 "Про державний бюджет України на 2014 р.", текст якого є в розпорядженні РБК-Україна.

Кошти виділені за 4 бюджетними програмами. Зокрема, видатки розвитку передбачені за новою бюджетною програмою "Фінансування заходів по забезпеченню реалізації інвестиційного проекту з оснащення закладів охорони здоров'я сучасним високотехнологічним медичним обладнанням" у сумі 140 млн грн.

Також видатки розвитку збільшені за програмою "Діагностика і лікування захворювань із впровадженням експериментальних та нових медичних технологій у закладах охорони здоров'я науково-дослідних установ та вищих навчальних медичних закладах Міністерства охорони здоров'я України" на 70 млн грн.

Крім того, видатки розвитку передбачені за новою бюджетною програмою "Субвенція з державного бюджету обласному бюджету Донецької області на будівництво ПЕТ-КТ центру, капітальний ремонт і реконструкцію лікарняних споруд та закупівлю високовартісного медичного обладнання для Донецького обласного клінічного територіального медичного об'єднання" у сумі 70 млн грн.

Місцевим бюджетам на виплату надбавок за обсяг та якість виконаної роботи медичним працівникам закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу, у непілотних регіонах виділено150 млн грн з розподілом такої дотації між місцевими бюджетами адміністративно-територіальних одиниць.

Також видатки розвитку передбачено за новою бюджетною програмою "Субвенція з державного бюджету обласному бюджету Донецької області на будівництво сучасної регіональної лікарні швидкої медичної допомоги в м. Донецьку" у сумі 50 млн грн.

Нагадаємо, народні депутати України вчора схвалили без обговорення законопроект № З000 "Про державний бюджет України на 2014 р.". За відповідне рішення проголосували 249 народних депутатів.

Голова комітету з питань бюджету Євгеній Гєллєр запропонував врахувати кілька додаткових пропозицій до законопроекту, зокрема зміни редакцій низки статей і зазначив, що для врахування цих пропозицій необхідно уточнити відповідні показники доходів і видатків за загальним і спеціальним фондами, збалансувавши показники загального фонду за рахунок збільшення зовнішніх запозичень з відповідним корегуванням показників дефіциту і державного боргу.