ua en ru

Рада ввела на 10 років мораторій на експорт необроблених лісо- та пиломатеріалів

Рада ввела на 10 років мораторій на експорт необроблених лісо- та пиломатеріалів За відповідне рішення проголосували 233 нардепа

Народні депутати підтримали законопроект № 1362 "Про внесення змін до закону України "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів" (щодо мораторію на експорт лісо- та пиломатеріалів в необробленому вигляді)". За відповідне рішення проголосували 233 нардепа при 226 мінімально необхідних.

Закон встановлює мораторій на вивезення за кордон деревини та пиломатеріалів в необробленому вигляді терміном на 10 років.

"Сьогодні переважна більшість лісоасортименту практично втрачено. Причиною цього стало те, що продаж деревини за кордон став пріоритетним напрямком діяльності суб'єктів господарювання. Тимчасова заборона у вигляді 10-річного мораторію на вивезення за кордон деревини, дозволить направити сировина на підприємства України, створити нові робочі місця, забезпечити значні наповнення бюджету держави", - йдеться в пояснювальній записці до закону.

Нагадаємо, цей законопроект був підтриманий у першому читанні ще 5 лютого 2015 р.