Рада встановила мораторій на стягнення заборгованості з "Чорноморнафтогазу"

НовиниПолітика    18.05.2017 - 17:10
Фото: Рада встановила мораторій щодо "Чорноморнафтогазу"
Фото: Рада встановила мораторій щодо "Чорноморнафтогазу"

Мораторій встановлюється на строк до 1 січня 2019 року

Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект №5370 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо стабілізації діяльності Державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз" у зв'язку з тимчасовою окупацією території України". За документ з другого разу проголосували 233 парламентаря (спочатку 206 нардепів), передає кореспондент РБК-Україна

Так, законом передбачається встановити мораторій на стягнення заборгованості з товариства. 

Підкреслимо, що документом мораторій встановлюється на строк до 1 січня 2019 року (як і було у редакції до першого читання). Зазначимо, що до другого читання профільний комітет пропонував встановити дію мораторію до терміну завершення окупації Криму - "на строк до повного відновлення конституційного ладу України на тимчасово окупованій території України". Однак у ході розгляду у сесійній залі норма не була підтримана, і нардепи фактично повернулися до редакції закону в першому читанні.

Передбачається, що протягом дії мораторію підлягають зупиненню виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень щодо цього підприємства, що підлягають виконанню в порядку, встановленим законом "Про виконавче провадження", а також передбачені законодавством заходи по виконанню рішень, які здійснюються органами доходів і зборів, банками та іншими фінансовими установами.

Також підлягають зняттю накладені раніше арешти на рухоме майно товариства. 

Дія закону також поширюється на виконавчі провадження, відкриті до набрання чинності з метою їх зупинки і розблокування роботи товариства. 

Крім того, встановлюється, що спеціальні дозволи на користування надрами, надані товариством на ділянки, розташовані на тимчасово окупованій території, строк дії яких закінчився у період тимчасової окупації, вважаються продовженими на період тимчасової окупації.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що дозволи "Чорноморнафтогазу" призупинено через податковий борг. Компанія заборгувала більш ніж 23 млн гривень рентної плати.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top