Рада встановила конкурсну процедуру призначення керівників установ культури

НовиниПолітика    28.01.2016 - 17:07
Фото: Верховна Рада
Фото: Верховна Рада

Метою закону є встановлення прозорої конкурсної процедури призначення керівників установ культури

Верховна Рада України (ВРУ) встановила конкурсну процедуру призначення керівників установ культури. Відповідний проект закону №2669-Д "Про внесення змін до деяких Законів України щодо запровадження контрактної форми роботи в галузі культури та конкурсної процедури призначення керівника державного або комунального закладу культури (доопрацьований проект з поданням Комітету надано 22.09.2015)" у другому читанні підтримали 240 нардепів, передає кореспондент РБК-Україна.

Так, метою проекту закону є встановлення прозорої конкурсної процедури призначення керівників установ культури, визначення чітких характеристик професійних і особистих якостей особи для зайняття цієї посади.

"Запропонована колегіальність у прийнятті рішення про призначення сприятиме зростанню професіоналізму керівників установ культури, їх авторитету, престижу займаної посади, особистої мотивації у вдосконаленні професійних якостей, а також забезпечить ротацію кадрів і рівні можливості для всіх кандидатів", - наголошується в пояснювальній записці

Документ також передбачає оформлення трудових відносин з художнім і артистичним складом державних і комунальних закладів культури шляхом укладення контрактів, особливої форми трудових договорів, що дозволить урахувати індивідуальні здібності і професійні навички, специфіку виконуваної роботи, а також добитися максимальної зацікавленості працівника в підвищенні продуктивності праці

Законопроектом пропонується внести зміни до законів "Про культуру", "Про театри і театральну справу", "Про бібліотеки і бібліотечну справу", "Про музеї та музейну справу", а також закону "Про охорону культурної спадщини".

Законом передбачається, що керівники закладів культури призначаються на посаду шляхом укладення з ними контракту терміном на п'ять років за результатами проведення конкурсної процедури, визначаються обов'язкові чіткі вимоги до керівника.

Визначається порядок формування конкурсної комісії, її склад та повноваження, а також механізм відбору кандидатів на посаду керівника державного або комунального закладу культури.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада України затвердила календарний план проведення четвертої сесії парламенту восьмого скликання. Відповідну постанову №3711 підтримали 248 депутатів ВР 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
ВР затвердила план проведення четвертої сесії парламенту ВРУ внесла зміни до регламенту Ради щодо змін до КУ
On Top